Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ КОМПОЗИЦІЙНИХ ПРИЙОМІВ ФОРМУВАННЯ ВНУТРІШНЬОГО ПРОСТОРУ ПРАВОСЛАВНИХ ХРАМІВ СЛОБОЖАНЩИНИ XVII- поч. XXI ст.

ЕВОЛЮЦІЯ КОМПОЗИЦІЙНИХ ПРИЙОМІВ ФОРМУВАННЯ ВНУТРІШНЬОГО ПРОСТОРУ ПРАВОСЛАВНИХ ХРАМІВ СЛОБОЖАНЩИНИ XVII- поч. XXI ст.

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ КОМПОЗИЦІЙНИХ ПРИЙОМІВ ФОРМУВАННЯ ВНУТРІШНЬОГО ПРОСТОРУ ПРАВОСЛАВНИХ ХРАМІВ СЛОБОЖАНЩИНИ XVII- поч. XXI ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,58 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
ДЕРЕВ’ЯНКО Ірина Сергіївна
УДК 72.012.8:726.1
ЕВОЛЮЦІЯ КОМПОЗИЦІЙНИХ ПРИЙОМІВ ФОРМУВАННЯ ВНУТРІШНЬОГО ПРОСТОРУ ПРАВОСЛАВНИХ ХРАМІВ СЛОБОЖАНЩИНИ XVII- поч. XXI ст.
18.00.01 – Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківській державній академії дизайну і мистецтв
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
кандидат архітектури, доцент Марченко Тетяна Львівна,
Харківська державна академія дизайну і мистецтв
Міністерства освіти і науки України, кафедра „Інтер’єр та обладнання”
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор Лаврик Генадій Іванович,
Київський національний університет будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України, кафедра „ Архітектурної кваліметрії”;
кандидат архітектури, доцент Конопльова Олена Володимирівна,
Харківська національна академія міського господарства
Міністерства освіти і науки України, кафедра „Ландшафтного дизайну”.
Провідна установа: Полтавський національний технічний університет ім. Ю. Кондратюка Міністерства освіти і науки України, кафедра „Архітектури будівель та містобудування” , м. Полтава
Захист відбудеться “ 8 ” лютого 2007р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.02 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40, конференц - зал архітектурного факультету.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул.Сумська,40
Автореферат розісланий 26 ” грудня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ігнатьєва Н.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Під час оновлення нашого суспільства з’явилась потреба у звертанні до своїх духовних витоків і саме через це постала необхідність в реконструкції старих та будівництві нових храмів. Продовж існування в Україні радянської влади саме через їх призму офіційні ідеологи більшовизму та, власне, і держава підходила до визначення пріоритетів духовного розвитку суспільства, його складових, ролі і частки культурних набутків минулих поколінь у формуванні поколінь прийдешніх. В результаті такого дозованого доступу широкого загалу до історико-культурної спадщини відбувалося духовне зубожіння народу, менталітет якого складався на ґрунті багатовікових традицій філософського і культурного пізнання дійсності, предметно втілених у пам’ятках, а вони самі гинули від байдужості, а то й свідомого геростратизму “славних пращурів великих правнуків поганих”.
Чи не найбільше потерпіли від цього пам’ятки історії і культури культового призначення. Творців атеїстичного суспільства мало обходило те, що в них закарбувалась історія українського народу, його духовні помисли й ідеали, втілився могутній творчий та інтелектуальний потенціал від часів Київської Русі. Отож, прагнучи щонайшвидше досягти поставленої мети, вони підходили до оцінки культурних набутків в лоні релігії і церкви через призму завдань боротися з ними, що домінували над іншими, в тому числі, й пам’яткоохоронними.
Зараз, під час оновлення нашого суспільства, громадам повернуті спаплюжені часом та невдалими реставраціями стародавні пам’ятки церковного будівництва. В них можна побачити відсирілі та напівзруйновані стіни, де колись були фрески, які зараз вкриті шаром пізнішого тинькування. Видається необхідним виявити і примінити у сьогоденному храмовому будівництві прихований у стародавньому сакральному мистецтві елемент творчої енергії та набуті століттями навики й досвід. Відбудова храмів гостро ставить на порядок денний питання реставрації, підготовки висококваліфікованих спеціалістів з архітектури та монументального церковного малярства. Українська школа сакрального монументального малярства має давні традиції, які сприяли її виживанню навіть у лещатах соціалістичного реалізму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ КОМПОЗИЦІЙНИХ ПРИЙОМІВ ФОРМУВАННЯ ВНУТРІШНЬОГО ПРОСТОРУ ПРАВОСЛАВНИХ ХРАМІВ СЛОБОЖАНЩИНИ XVII- поч. XXI ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок