Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оперативна лапароскопія в комплексному лікуванні хворих з тубооваріальними абсцесами

Оперативна лапароскопія в комплексному лікуванні хворих з тубооваріальними абсцесами

Назва:
Оперативна лапароскопія в комплексному лікуванні хворих з тубооваріальними абсцесами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,58 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Товштейн Леонід Арнольдович
 
УДК618.1–022.7:579.882.11-07-085
Оперативна лапароскопія в комплексному лікуванні хворих з тубооваріальними абсцесами
14.01.01 – акушерство та гінекологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Одеському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: академік АМН України, доктор медичних наук,професор Запорожан Валерій Миколайович, Одеський державний медичний університет, завідувач кафедри акушерства та гінекології.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Леуш С.С., Київська державна медична академія післядипломної освіти
Доктор медичних наук, професор Андрієвський Олександр Георгійович, Одеський державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри перинатології, дитячої та підліткової гінекологіїї
Провідна установа: Національний медичний університет ім. ак. О. О. Богомольця МОЗ України, кафедра акушерства та гінекології №1
Захист відбудеться 16.03.2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.01 при Одеському державному медичному університеті МОЗ України (65026, м.Одеса, пров.Валіховський,2)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного медичного університету (65026, м.Одеса, пров.Валіховський,3)
.Автореферат розісланий: 12.02.2001 року
 
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор медичних наук,
професор Годлевський Л.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Проблема лікування хворих з тубооваріальними абсцесами (ТОА) залишається однією з центральних у сучасній гінекології. У зв'язку з тенденцією до збільшення частоти захворювань, викликаних сексуально-трансмісивними інфекціями, високою вірулентністю інфекційних агентів та їх резистентністю до сучасних антибактеріальних препаратів, реальна частота ТОА за останні роки збільшується. (Л.І.Іванюта і співавт., 1997; С.С.Леуш, 1997; А.Г.Андриевский, 1997; L.Speroff, 1994).
ТОА ускладнюють перебіг гострих та хронічних гнійно-запальних захворювань придатків матки у 14,8-15,9 % випадків та за умов неадекватної терапії можуть привести до генералізації процесу з розвитком перитоніту - у 5% випадків, сепсису - у 3,8% з високим ризиком летального кінця ( 2%) (В.І.Краснопольський, С.Н.Буянова, 1999; Б.М.Венцківський, 1999; В.А.Чайка, 2000).
Традиційно наявність ТОА розглядають як показання до хірургічного лікування, яке здійснюється шляхом лапаротомії. Обсяг втручання передбачає видалення осередку інфекції та проведення дренування порожнини малого тазу. Оскільки пункційна методика та консервативне лікування при ТОА у більшості випадків не виправдовують себе, альтернативи цьому методу до останнього часу практично не було (С.Я.Сольський та співавт., 1997; В.І.Краснопольський, С.Н.Буянова, 1998).
За останні 10 років у практичній гінекології значного розвитку набуло застосування ендохірургічних технологій. Завдяки мінімальній інвазивності, високій прецизійності та вдосконаленню оперативної ендоскопічної техніки при багатьох видах гінекологічної патології, вдалося покращити найближчі та віддалені результати лікування, значно зменшити економічні витрати (В.М.Запорожан, 2000; H.Reich, 1996; J.Phillips, 2000). Але про лікувальні можливості оперативної лапароскопії при ТОА в літературі містяться лише поодинокі повідомлення. Хоч висновки цих робіт загалом є оптимістичні, але вони зроблені на недостатній кількості спостережень, є неконтрольованими (С.В.Штиров, 1997; O.Buchweitz, 2000). Залишаються нерозробленими методики ендохірургічних операцій при різних клінічних формах ТОА, не сформульовані показання, протипоказання та умови для їх проведення. Відсутні порівнювальні дослідження найближчих та віддалених результатів лікування у хворих з ТОА при застосуванні традиційної “відкритої” хірургії і лапароскопічного методу з урахуванням віку пацієнток, репродуктивних намірів та поширеності процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Оперативна лапароскопія в комплексному лікуванні хворих з тубооваріальними абсцесами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок