Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНДЕРНИЙ ПІДХІД У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДІВ

ГЕНДЕРНИЙ ПІДХІД У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДІВ

Назва:
ГЕНДЕРНИЙ ПІДХІД У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,46 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені К.Д.УШИНСЬКОГО (м.Одеса)
МУНТЯН ІВАН САВЕЛІЙОВИЧ
УДК 378.937 + 378.126 + 152.21
ГЕНДЕРНИЙ ПІДХІД У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ СТУДЕНТІВ
ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДІВ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського (м.Одеса), Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
ЦОКУР Ольга Степанівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського (м.Одеса),
завідувач кафедри педагогічної та вікової психології
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
КРАВЕЦЬ Володимир Петрович,
Тернопільський державний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка,
ректор
кандидат педагогічних наук
КІЧУК Ярослав Валерійович,
Ізмаїльський державний гуманітарний університет, старший викладач кафедри суспільних наук
Провідна установа – Криворізький державний педагогічний університет,
кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м.Кривий Ріг.
Захист дисертації відбудеться „26” жовтня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського (м.Одеса) за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Ніщинського,1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського (м.Одеса) за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий „17” вересня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С.Трифонова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. З-поміж стратегічних напрямів модернізації національної системи освіти, окреслених у Законах України „Про освіту”, „Про вищу освіту” та “Національній доктрині розвитку освіти України у ХХI столітті”, одним із актуальних постає завдання щодо інтеграції вищої педагогічної освіти в європейський та світовий освітній і соціокультурний простір. У зв’язку з цим особливої значущості набувають теоретико-методологічні, соціально-психологічні, організаційно-педагогічні та методичні аспекти широкомасштабної проблеми повноцінного гуманістичного розвитку випускників вищих педагогічних закладів освіти в напрямі сформованості в них нового – гендерного компонента професійної компетентності через здобуття ними відповідної обізнаності щодо сутності гендерних досліджень (О.Вороніна, І.Горошко, І.Жеребкіна, О.Здравомислова, Г.Тьомкіна та ін.), опанування основ гендерної культури і технологій упровадження принципів гендерної демократії у сфері освітнього простору сучасної національної школи (Л.Бут, Т.Говорун, О.Кікінежді, Я.Кічук, О.Луценко та ін.), набуття ознак теоретичної і практичної готовності до гендерного виховання й освіти нової генерації підростаючого покоління (Л.Булатова, І.Кльоцина, В.Кравець, Л.Міщик, Л.Штильова та ін.). Це, у свою чергу, потребує цілеспрямованої інтеграції у професійну підготовку студентів вищої педагогічної школи гендерного підходу як нового способу пізнання та розуміння реалій сучасної дійсності, шляхом подолання поляризації й усунення ієрархії „чоловічого” і „жіночого”, оскільки традиційне протиставлення та усвідомлення „очевидної” нерівноцінності чоловічих і жіночих рис особистості, образу мислення, особливостей поведінки закріплюють зв’язок між біологічною статтю та досягненнями особистості в соціальному житті.
Інтеграція гендерного підходу в національну систему вищої педагогічної освіти на сучасному етапі є вкрай необхідною, оскільки гендерна збалансованість в українському суспільстві є одним із індикаторів його визнання як розвиненої держави, що стоїть перед європейським вибором. Тому вже зараз постає нагальна необхідність забезпечення гендерної рівності в нашому суспільстві, що вимагає нового світогляду, відповідно до якого стереотипне сприйняття жінок і чоловіків має бути замінене ідеєю розвитку їхнього особистісного потенціалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГЕНДЕРНИЙ ПІДХІД У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок