Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,08 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КАМАРАЛІ ГАННА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 140.8: 316. 324. 8
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ
Спеціальність - 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Донецьк – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософських наук Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
НІКІТІН Леонід Микитович,
завідувач кафедри філософських наук
Донецького державного університету економіки
і торгівлі ім. М. Туган-Барановського.
Офіційні опоненти – доктор філософських наук, професор
ЦЕХМІСТРО Іван Захарович,
заслужений діяч науки і техніки України,
завідувач кафедри теорії культури та філософії науки
Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна
кандидат філософських наук, професор
ПАСЬКО Ігор Трохимович,
завідувач Донецького філіалу ЦГО НАН України.
Провідна установа – Дніпропетровський національний університет,
кафедра філософії, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “ 24 ” травня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.11.051.06 у Донецькому національному університеті (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано “ 23” квітня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук Сушинський М.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження.
Необхідною передумовою реалізації національних інтересів України є повноцінне її входження у світовий інформаційний простір. Динамічне його формування, глобалізація, постійне зростання відкритості комунікаційних і комп'ютерних мереж, швидкий розвиток інформаційних технологій, продуктів і послуг створюють принципово нові можливості для економічної співпраці, обміну інформацією, духовними цінностями, взаємного культурного збагачення. Глобальний процес зміни носіїв інформації і форм інформаційного обміну, викликаний поширенням сучасних інформаційних і телекомунікаційних технологій, стає фундаментальним фактором, що кардинально змінює соціально-економічну, політичну і культурну ситуацію в суспільстві.
Ефективність інформаційного обміну визначає здоров'я суспільства, як у плані того, чим ми обмінюємося, так і в плані того, як обмін відбувається. У зв'язку з цим серед найважливіших напрямів досліджень, що намітилися у філософській науці за останні роки, помітне місце належить проблемі інформаційної цивілізації. Діяльність людей, колективів і організацій зараз усе більшою мірою залежить від їхньої інформованості і здатності ефективно використовувати наявну інформацію. Перш ніж розпочати якісь дії (кроки) для прийняття рішень, необхідно провести велику роботу зі збирання і переробки інформації, її осмислення й аналізу, пошуку раціональних рішень у будь-якій сфері діяльності, що неможливо без залучення спеціальних технічних засобів.
Універсальним технічним засобом обробки будь-якої сучасної інформації є комп'ютер, що відіграє роль підсилювача інтелектуальних можливостей людини і суспільства в цілому. Комунікаційним засобом передачі інформації слугує Інтернет. Розвиток і поширення комп'ютеризації й Інтернету – це необхідна складова процесу інформатизації суспільства. Вона є однією із закономірностей сучасного соціального процесу. Перехід до інформаційного суспільства вимагає підготовки людини до швидкого сприйняття й обробки великих обсягів інформації, оволодіння сучасними засобами, методами і технологією роботи. Крім того, нові умови роботи породжують залежність інформованості однієї людини від інформації, отриманої іншими людьми. Тому вже не досить уміти самостійно засвоювати і накопичувати інформацію, а треба навчитися такої технології роботи з інформацією, коли готуються і приймаються рішення на основі колективного знання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок