Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ПОГЛЯДІВ НА ІНСТИТУТ БАТЬКІВСТВА В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЕТНОПЕДАГОГІКИ

РОЗВИТОК ПОГЛЯДІВ НА ІНСТИТУТ БАТЬКІВСТВА В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЕТНОПЕДАГОГІКИ

Назва:
РОЗВИТОК ПОГЛЯДІВ НА ІНСТИТУТ БАТЬКІВСТВА В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЕТНОПЕДАГОГІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,63 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
ЯРОШИНСЬКА ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 37(09)(477)
РОЗВИТОК ПОГЛЯДІВ НА ІНСТИТУТ БАТЬКІВСТВА
В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЕТНОПЕДАГОГІКИ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Уманському державному педагогічному університеті
імені Павла Тичини, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник:кандидат педагогічних наук, доцент
Сивачук Наталія Петрівна
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, завідувач кафедри української літератури та народознавстваОфіційні опоненти:доктор педагогічних наук, професор,
академік АПН України
Євтух Микола Борисович,
АПН України, академік-секретар відділення педагогіки і психології вищої школи | кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Постовий Віктор Григорович,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувач лабораторії сімейного виховання |
Провідна установа:
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця
Захист відбудеться 9 червня 2005 р. о 1630 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий „29” квітня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Г. Ярошенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Оновлення національної системи освіти і виховання в Україні зумовлює нову парадигму педагогіки родинного виховання, яка стає сьогодні важливою ланкою виховання громадянина Української держави ХХІ століття.
Соціально-економічні процеси, що відбуваються у сучасному українському суспільстві, породжують суперечності між вимогами держави до сімейного виховання та неспроможністю багатьох сімей повноцінно виконувати свої функції. Саме тому пріоритетним напрямом державної політики в Україні стало розв’язання проблем сім’ї, освіти і виховання підростаючого покоління. Підтвердженням цьому є факт оголошення 2004 року Роком сім’ї (Указ Президента України №169 від 6 лютого 2004 р.).
Пошуки оптимальних шляхів розв’язання проблем сучасної української сім’ї зумовлюють звернення до вітчизняних традицій виховання підростаючого покоління, а також до історії становлення та розвитку інституту батьківства.
Перші спроби аналізу ролі і значення інституту батьківства здійснено у працях літописців та видатних діячів Київської Русі, зокрема митрополита Іларіона, літописця Нестора, князя Володимира Мономаха та інших. Значний вплив на розвиток поглядів на інститут батьківства мали ідеї християнства. Позиції української етнопедагогіки щодо функцій інституту батьківства та взаємин між ним і школою виразно проступають у статутах братських шкіл і трактатах викладачів Київської та Острозької академій. Спроби філософського обґрунтування української етнопедагогіки і ролі батьків у житті дитини здійснено Г.Сковородою. Деякі аспекти діяльності інституту батьківства досліджували українські педагоги О.Духнович, І.Негребецький, К.Ушинський. Велика кількість народно-педагогічного матеріалу про етнографію батьківства міститься у збірниках, польових дослідженнях, етнографічних матеріалах, зібраних етнографами, фольклористами ХІХ – початку ХХ століття.
Ідеями формування особистості дитини в дусі пошани до батьків, релігійного виховання в сім’ї збагатили педагогічну науку праці Г.Ващенка та І.Огієнка. Значний вплив на формування поглядів щодо інституту батьківства, стосунків батьків і дітей у сім’ї, значення виховного впливу інституту на розвиток дитини мала педагогічна діяльність А.Макаренка та В.Сухомлинського.
Ґрунтовне дослідження джерел, традицій, ідеалів, основних принципів і засобів вітчизняної етнопедагогіки та проблем української родинної педагогіки здійснено у працях українських етнопедагогів М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК ПОГЛЯДІВ НА ІНСТИТУТ БАТЬКІВСТВА В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЕТНОПЕДАГОГІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок