Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІСКАЛЬНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

ФІСКАЛЬНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

Назва:
ФІСКАЛЬНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,80 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА ГІРНИЧА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ЗАВГОРОДНЯ ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 339.725
ФІСКАЛЬНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙ
В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
08.01.01 - Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ -1999


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політичної економії Національної металургійної академії України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор ТАРАСЕВИЧ Віктор Миколайович,
Національна металургійна академія України (м. Дніпропетровськ), завідувач кафедри політичної економії
Офіційні опоненти:
- доктор економічних наук, професор Мельник Леонід Юхимович, Дніпропетровський державний аграрний університет України, завідувач кафедри економічної теорії та економіки сільського господарства;
- кандидат економічних наук Пилипенко Юрій Іванович, Національна гірнича академія України (м. Дніпропетровськ), доцент кафедри економічної теорії та основ підприємництва.
Провідна установа:
Інститут економіки НАН України (м. Київ), відділ теоретичних проблем регулювання економіки.
Захист відбудеться "" квітня 2000 р. о годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 08.080.01 у Національній гірничій академії України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19, кім. .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної гірничої академії України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий "" березня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Грідін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Низька інвестиційна активність суб'єктів господарювання всіх форм власності є найвагомішою з причин, що стримують перехід національної економіки України до стадії економічного зростання на засадах структурного та якісного оновлення товаропродукуючої сфери. Серед руйнівних наслідків її хронічного недоінвестування - розширення масштабів морального та фізичного старіння матеріально-технічної бази суспільного виробництва, посилення структурної диспропорційності, зниження ефективності використання економічних ресурсів, породження від'ємного мультиплікаційного ефекту. Приведений у дію систематичним зменшенням інвестиційних ін'єкцій в українську економіку мультиплікаційно-акселераційний механізм прискорює спад виробництва, що, у свою чергу, розмиває економічну та соціальну базу реформ, скорочує інвестиційні можливості мікрорівня національної економіки та послаблює мотивацію інвестиційної діяльності суб’єктів господарювання.
Тривале збереження та посилення регресивних тенденцій - це сигнал до критичного переосмислення теорії та практики реформування, і на цій основі - переорієнтації економічної політики у напрямку посилення уваги до фундаментальних відтворювальних процесів. Перш за все - процесів капіталотворення, які протягом останнього десятиріччя в значній мірі вийшли з-під ефективного суспільного регулювання, у тому числі і внаслідок недосконалої інвестиційної політики держави. В умовах відсутності розвинених гнучких швидкодіючих методів ринкового регулювання саме її відоме самоусунення від участі в інвестиційних процесах позбавило економіку можливості вчасно та адекватно реагувати на тривожні сигнали, що надходили з інвестиційної сфери.
Подолання негативних явищ та процесів в інвестиційній сфері потребує формування адекватного умовам перехідного періоду механізму державного регулювання інвестицій. Враховуючи ж специфіку української економіки, насамперед активне державне втручання у сферу перерозподільчих відносин за допомогою фіскальних важелів(податків і державних видатків) та розвиненість, інтенсивність і розгалуженість відповідних взаємостосунків "держава – суб'єкти господарювання недержавного сектору економіки", провідну роль у національному механізмі державного регулювання інвестицій повинно відігравати фіскальне регулювання. Його право на це грунтується на тій значній долі національного продукту, яка податково вилучається з прибутку (доходів) суб'єктів господарювання, акумулюється у державному бюджеті та в подальшому у формі державних видатків повертається до господарського обороту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФІСКАЛЬНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок