Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Еколого-географічна оцінка стану меліорованих земель регіону (на прикладі Рівненської області)

Еколого-географічна оцінка стану меліорованих земель регіону (на прикладі Рівненської області)

Назва:
Еколого-географічна оцінка стану меліорованих земель регіону (на прикладі Рівненської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,18 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
КОРОТУН СЕРГІЙ ІГОРОВИЧ
УДК: 911.2:502.1+631.62 (477.81)
Еколого-географічна оцінка стану
меліорованих земель регіону
(на прикладі Рівненської області)
11.00.11- конструктивна географія і раціональне використання
природних ресурсів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті водного господарства та природо-користування Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор географічних наук, професор,
Будз Маркіян Дмитрович,
Національний університет водного господарства
та природокористування, професор кафедри
водогосподарської екології, гідрології
та природокористування
Офіційні опоненти: | доктор географічних наук, професор
Мольчак Ярослав Олександрович,
директор навчально-науково-виробничого інституту
ресурсозбереження і будівництва
Луцького державного технічного університету
кандидат географічних наук, доцент
Койнова Ірина Богданівна
Львівський національний університет
імені Івана Франка, доцент
кафедри раціонального використання
природних ресурсів і охорони природи.
Захист відбудеться 9 листопада 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м.Львів, вул. Дорошенка, 41, ауд.26).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 17).
Автореферат розісланий 8 жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат географічних наук, доцент Телегуз О.Г.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми зумовлено необхідністю вдосконалення природокористування на меліорованих землях Західного Полісся. У зоні Полісся широко розповсюджене осушення заболочених та перезволожених земель. Цей спосіб впливу на продуктивність сільськогосподарських угідь протягом тривалого часу визнавався економічно доцільним та розвивався значними темпами. Однак, в наукових працях останніх років часто трапляються твердження про недоцільність здійснення гідротехнічних меліорацій, їх низьку ефективність та збитковість з огляду на екологічні наслідки втручання в природне середовище. Така неоднозначність висновків зумовлена тим, що деякі методологічні, теоретичні та практичні аспекти охорони навколишнього середовища при обґрунтуванні необхідності проведення осушення не були предметом комплексного еколого-географічного дослідження. Вирішення проблеми визначення ефективності меліоративних робіт ускладнюється відсутністю широкої екологічної інформації, яка б висвітлювала показники та критерії стійкості природних систем до антропогенного впливу. Це вимагає розробки нових і вдосконалення існуючих теоретичних та методичних підходів до розв’язання проблеми еколого-географічної оцінки доцільності осушувальних меліорацій на Поліссі.
При вивченні наслідків меліоративної зміни структури і основних властивостей природних комплексів необхідно використовувати конструктивно-географічний підхід у зв’язку з тим, що вони визначаються не тільки технічною складовою, але і властивістю самих ПТК зберігати первісну структуру. Технічна складова проектується і є керованою, природна виражається через стійкість і саморегуляцію геосистеми.
До цього часу не проведено комплексного аналізу впливу меліорацій на навколишнє середовище та економіку регіону. Важливість та практична значимість таких досліджень і визначили напрямок та тему дисертаційної роботи. В даній дисертаційній роботі вперше проведено комплексний аналіз меліорованих земель на прикладі Рівненської області, їх вплив на складові природного середовища та економіку регіону.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукові результати, теоретичні положення та висновки дисертаційної роботи були використані при виконанні кафедральних науково-дослідних робіт на тему “Економіко-екологічні проблеми природокористування в Західному Поліссі України” (0106V010488) і “Розробка та впровадження наукових принципів та методів оцінювання, прогнозування й оптимізації управління природно-меліоративного режиму осушуваних земель на довгостроковій основі” (0196U010670).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Еколого-географічна оцінка стану меліорованих земель регіону (на прикладі Рівненської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок