Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН АНТИГЕННОЇ МІМІКРІЇ ПЕПТИДІВ ВІЛ-1 ТА БАКТЕРІЙ І МАРКЕРИ ПРОГНОЗУВАННЯ ПЕРЕБІГУ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ

ФЕНОМЕН АНТИГЕННОЇ МІМІКРІЇ ПЕПТИДІВ ВІЛ-1 ТА БАКТЕРІЙ І МАРКЕРИ ПРОГНОЗУВАННЯ ПЕРЕБІГУ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ

Назва:
ФЕНОМЕН АНТИГЕННОЇ МІМІКРІЇ ПЕПТИДІВ ВІЛ-1 ТА БАКТЕРІЙ І МАРКЕРИ ПРОГНОЗУВАННЯ ПЕРЕБІГУ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,89 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ і ВІРУСОЛОГІЇ ім. Д.К. ЗАБОЛОТНОГО
МАКСИМЕНОК ОЛЕНА ВАЛЕНТИНІВНА
УДК616-097.579+578.828:616-037
ФЕНОМЕН АНТИГЕННОЇ МІМІКРІЇ
ПЕПТИДІВ ВІЛ-1 ТА БАКТЕРІЙ
І МАРКЕРИ ПРОГНОЗУВАННЯ ПЕРЕБІГУ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ
03.00.06 - вірусологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ-2006


Дисертацією є рукопис
Дисертаційна робота виконана в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб
ім. Л.В. Громашевського АМН України
Науковий керівник: | доктор медичних наук
Рибалко Світлана Леонтіївна
Інститут епідеміології та інфекційних хвороб
ім. Л.В. Громашевського АМН України, завідувач
лабораторії контролю якості імунобіологічних препаратів
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор
Руденко Адель Вікторівна
Інститут урології АМН України,
завідувач лабораторії мікробіології, вірусології та мікології
доктор біологічних наук
Швед Анатолій Давидович
Інститут молекулярної біології та генетики НАН України,
завідувач лабораторії молекулярної вірусології
Провідна установа: | Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, кафедра мікробіології, вірусології та імунології, м. Київ
Захист відбудеться "18" жовтня 2006 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.233.01 по захисту докторських дисертацій при Інституті мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: Україна, Д 03680, Київ ДСП, вул. Заболотного 154.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: Україна, Д 03680, Київ ДСП, вул. Заболотного 154.
Автореферат дисертації розіслано "_15__" вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Пуріш Л.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сьогодні ВІЛ-інфекція/СНІД належить до найбільш важливих та актуальних медико-соціальних проблем України. За наявними оцінками, рівень інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) серед громадян нашої країни віком 15-49 років складає майже 1,4 %, а темпи поширення хвороби найвищі серед країн Європи та СНД (Вовк та ін., 2002; Гураль та ін., 2005).
Вивчення структури й функції білків ВІЛ-1 та збудників супутніх інфекційних хвороб сприяли виявленню деталей проникнення їх у клітини та реплікації генетичного матеріалу; однак досі лишається багато нез’ясованих питань, на вирішення яких спрямовано увагу науковців. Останнім часом розпочато дослідження щодо ролі феномену антигенної мімікрії в патогенезі вірусних хвороб. На думку ряду дослідників, антигенна мімікрія становить одну з причин розвитку імунних порушень найважливішого чинника імунопатогенезу ВІЛ-інфекції (Жилинская, 2002; Alcami, 2003; Bisset, 1994; Tortorella et al., 2000).
Розуміння механізмів репродукції ВІЛ-1 та його взаємодії з клітинами допомогло розробити лікувальні препарати, які гальмують активність зворотної транскриптази, транскрипцію РНК з провірусної ДНК та синтез білків ВІЛ; однак викорінення вірусу в інфікованих осіб, як і раніше, залишається недосяжним. Найперспективнішими вважаються підходи до створення дієздатних вакцинних та лікувальних препаратів з урахуванням антигенної мімікрії поміж пептидами ВІЛ-1 та рецепторами чутливих до збудника клітин (Панин и др., 1999; Панин, Костина, 2003). Отже, нові дані про роль феномену антигенної мімікрії у патогенезі ВІЛ-інфекції допоможуть розкрити основи вірулентності вірусу та розробити підходи до створення ефективних лікувальних і профілактичних засобів, удосконалити комплексну терапію хвороби.
Розвиток СНІДу відбувається на тлі супутніх опортуністичних інфекцій, які обумовлюють тривалість та форми його клінічного перебігу. Незважаючи на великий практичний інтерес до цієї проблеми, її вивчено недостатньо. В зв’язку з цим актуальними є дослідження, спрямовані на вивчення особливостей репродукції ВІЛ-1 за умов асоційованих інфекцій з найбільш розповсюдженими вірусами.
В останні роки в науковій літературі накопичується все більше відомостей щодо побічних маркерів прогресування ВІЛ-інфекції, на підставі яких можна прогнозувати можливий варіант перебігу хвороби вже на ранній її стадії, виходячи з оцінки імунних особливостей інфікованої особи (Ольховский, 2002).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФЕНОМЕН АНТИГЕННОЇ МІМІКРІЇ ПЕПТИДІВ ВІЛ-1 ТА БАКТЕРІЙ І МАРКЕРИ ПРОГНОЗУВАННЯ ПЕРЕБІГУ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок