Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ В УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ОРФОГРАФІЧНОЇ ГРАМОТНОСТІ У НАВЧАННІ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ ЯК ДРУГОЇ

ФОРМУВАННЯ В УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ОРФОГРАФІЧНОЇ ГРАМОТНОСТІ У НАВЧАННІ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ ЯК ДРУГОЇ

Назва:
ФОРМУВАННЯ В УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ОРФОГРАФІЧНОЇ ГРАМОТНОСТІ У НАВЧАННІ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ ЯК ДРУГОЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,27 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ЗОРЬКА Наталія Миколаївна
УДК 808:373.46
ФОРМУВАННЯ В УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ОРФОГРАФІЧНОЇ
ГРАМОТНОСТІ У НАВЧАННІ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ ЯК ДРУГОЇ
13.00.02 – теорія і методика навчання російської мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ–2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Ґудзик Ірина Пилипівна,
завідувач лабораторії навчання
російської мови та мов інших етнічних меншин
Інституту педагогіки АПН України.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Вознюк Людмила Володимирівна,
професор кафедри російської мови та літератури
Тернопільського державного педагогічного
університету імені Володимира Гнатюка;
кандидат педагогічних наук, доцент
Давидюк Людмила Володимирівна,
доцент кафедри методики викладання російської мови
та світової літератури Національного педагогічного
університету ім. М.П.Драгоманова.
Провідна установа: Херсонський державний університет, кафедра слов’янських мов та загального мовознавства, Міністерство освіти і науки України, м. Херсон.
Захист відбудеться 22 вересня 2004 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053 м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м.Київ, вул. Артема, 53-д).
Автореферат розісланий 21 серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г. Т. Г.Т.ШЕЛЕХОВА
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зміна статусу російської мови в Україні, звуження сфери її функціонування, а також загальна модернізація шкільної мовної освіти обумовили істотні зміни в курсі російської мови як навчального предмета в школі з українською мовою навчання.
За Державним стандартом освіти та програмою для початкових класів, головною метою навчання російської мови є розвиток комунікативної компетенції, яка має забезпечити учням здатність користуватися російською мовою як засобом усного і письмового спілкування, пізнання, сприйняття культурних цінностей. Згідно з комунікативною та лінгвістичною змістовими лініями шкільного курсу навчання мови, обсяг теоретичного матеріалу та вимоги до його засвоєння значно зменшено, натомість зросла увага до розвитку навичок користування мовою. Формування як усного, так і писемного мовлення учнів передбачене вже на початковому ступені навчання.
Письмо розглядається передусім як продуктивний вид мовленнєвої діяльності, який дає можливість будувати письмові висловлювання для передачі думок, почуттів, волевиявлення тощо. Першорядним є змістовий аспект висловлювання, однак важливою характеристикою письма є його графічна й орфографічна унормованість, що значною мірою забезпечує таку комунікативну якість, як розуміння написаного. Окрім того, добре сформовані орфографічні навички полегшують процес конструювання висловлювання, оскільки дають змогу учневі зосередитися на змістовій стороні роботи.
Об’єктивна значущість орфографії визначила її місце у сучасній програмі для початкової школи. У початковому навчанні робота над правописними навичками здійснюється на пропедевтичному рівні і передбачає формування орфографічної пильності, уміння писати низку зазначених у програмі словникових слів та застосовувати окремі орфографічні правила, передбачені програмою. В умовах скорочення загального навчального часу на вивчення російської мови та з огляду на складність російської орфографії виникає потреба змін у змісті та технології навчання правопису.
Проблема формування орфографічної грамотності має високий рівень загальної дослідженості. Так, важливу роль у становленні методики орфографії відіграли праці М.Р.Львова, Г.М.Приступи, М.М.Разумовської, М. С. Рождественського, О.В.Текучова, М.В.Ушакова, К.Д.Ушинського та ін. У лінгвістичних роботах Р.М.Аванесова, О.М.Гвоздева, В.Ф.Іванової, С.М.Кузьміної, М.В.Панова, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ В УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ОРФОГРАФІЧНОЇ ГРАМОТНОСТІ У НАВЧАННІ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ ЯК ДРУГОЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок