Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИСВІТЛЕННЯ ЗАРУБІЖНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО ДОСВІДУ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ К.Д. УШИНСЬКОГО

ВИСВІТЛЕННЯ ЗАРУБІЖНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО ДОСВІДУ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ К.Д. УШИНСЬКОГО

Назва:
ВИСВІТЛЕННЯ ЗАРУБІЖНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО ДОСВІДУ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ К.Д. УШИНСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,57 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С.Сковороди
КОРНЕЙКО ЮЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 37(091)
ВИСВІТЛЕННЯ ЗАРУБІЖНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО ДОСВІДУ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ К.Д. УШИНСЬКОГО
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Троцко Анна Володимирівна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди,
проректор, завідувач кафедри історії
педагогіки та порівняльної педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
член-кореспондент АПН України
Бойко Алла Микитівна,
Полтавський державний педагогічний
університет імені В.Г.Короленка

кандидат педагогічних наук, доцент
Якушко Наталія Михайлівна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди,
декан факультету початкового навчання
Захист відбудеться “6“ червня 2007 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. № 216.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. № 215 – В.
Автореферат розісланий “4“ травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Штефан Л.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність проблеми. На сучасному етапі розвитку української держави набули значущості питання вдосконалення вітчизняної освітньої системи відповідно до світових вимог загалом і Болонського процесу зокрема. Це актуалізує загальні інтеграційні процеси, спричинені науково-технічним прогресом, демократизацією та гуманізацією освіти, й викликає необхідність звернення до педагогічної проблематики в історичному порівняльному аспекті. В умовах інтеграції освітньої галузі й педагогічної науки в міжнародний освітній простір особливої значимості набувають питання репрезентативного вивчення творчої спадщини визначних освітян, педагогів світового виміру, які сприяли розвитку національної педагогічної думки, розширенню наукового пізнання та онтологічних пошуків.
Зважаючи на те, що інтеграція вітчизняної освіти в міжнародний освітній простір базується на засадах пріоритету національних інтересів, толерантності в оцінюванні здобутків освітніх систем зарубіжних країн та адаптації цих здобутків до потреб національної системи освіти, актуальним є дослідження внеску відомого вченого К.Д.Ушинського, одного із засновників педагогічної науки в цілому й порівняльної педагогіки зокрема.
Вивчення стану наукової розробки означеної педагогічної проблеми показало, що педагогічний доробок К.Д.Ушинського постійно перебуває в полі зору дослідників. Ретельний історіографічний аналіз праць підтвердив, що головна увага науковців приділялася системоутворюючому узагальненню психолого-педагогічної спадщини видатного педагога: обґрунтуванню ідеї народності та антропологічного підходу, формуванню категоріального апарату педагогіки як науки, науково-методичним узагальненням питань дидактики, теорії виховання, організації професійної підготовки вчителів (М.Грищенко, С.Єгоров, Є.Мединський, В.Струминський); систематизації та ретроспективному виданню оригінальних педагогічних праць К.Д.Ушинського (О.Острогорський, В.Струминський, В.Чернишов та ін.); ретроспекції ідей К.Д.Ушинського у творчості його послідовників – Х.Алчевської, В.Водовозова, Б.Грінченка К.Єльницького та ін. (М.Гончаров, Д.Лордкіпанідзе, О.Романовський та ін.); науковим розвідкам з метою уточнення біографії видатного педагога (М.Ніжинський, С.Чавдаров та ін.). Окремі узагальнення щодо характеру і змісту порівняльних досліджень К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВИСВІТЛЕННЯ ЗАРУБІЖНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО ДОСВІДУ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ К.Д. УШИНСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок