Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ГУМАНІТАРНОГО ПРОФІЛЮ ДО ПЕДАГОГІЧНОГО ПРОЕКТУВАННЯ

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ГУМАНІТАРНОГО ПРОФІЛЮ ДО ПЕДАГОГІЧНОГО ПРОЕКТУВАННЯ

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ГУМАНІТАРНОГО ПРОФІЛЮ ДО ПЕДАГОГІЧНОГО ПРОЕКТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,34 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПОДОБЄДОВА Тетяна Юріївна
УДК 371.13:001.63
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ГУМАНІТАРНОГО ПРОФІЛЮ ДО ПЕДАГОГІЧНОГО ПРОЕКТУВАННЯ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримському державному гуманітарному інституті, Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим.
Науковий керівник: заслужений працівник освіти України,
доктор педагогічних наук, професор
Ігнатенко Микола Якович,
Кримський державний гуманітарний інститут,
в.о. ректора.
Офіційні опоненти: доктор педагогчних наук, професор
Пєхота Олена Миколаївна,
Миколаївський державний університет імені В.О. Сухомлинського, декан факультету післядипломної освіти, завідувач кафедри освітніх технологій;
кандидат педагогічних наук, професор
Падалка Олег Семенович,
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, проректор з економіки та організації навчально-виховного процесу.
Провідна установа: Херсонський державний університет, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 4 березня 2005 р. о 900 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 25 січня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. В останні роки перед вищою педагогічною школою України стоїть завдання переходу до формування фахівців-професіоналів, які поєднують глибокі фундаментальні теоретичні знання і практичну підготовку. Основні вимоги до педагогічних кадрів і рівня їхньої підготовки знайшли відображення у Законах України „Про освіту”, „Про вищу освіту”, Державній національній програмі „Освіта” (Україна XXІ століття), Національній доктрині розвитку освіти в Україні. Особливого значення набуває проблема якісної підготовки випускників педагогічних вузів гуманітарного профілю у зв’язку з їхньою майбутньою багатофункціональною діяльністю, участю у розвитку освіти, науки, виробництва, духовного життя суспільства.
Актуальність проблеми професійної підготовки студентів педагогічних вузів у системі неперервної освіти визначається, насамперед, соціальним замовленням: до чого ми повинні готувати їх у сучасних соціально-економічних умовах і що повинно змінитися у змісті, структурі і функціях підготовки студентів до педагогічної діяльності? Досвід творення в сучасній педагогіці показав, що здійснення актів переходу від теорії до практики, від минулого до майбутнього, від потенційного до актуального вимагає діяльності особливого типу. Такою діяльністю є проектування і його головне концептуальне завдання - проект. У цьому зв’язку необхідною є розробка нової концепції вищої педагогічної освіти, яка розглядає професійне проектування як системний елемент педагогічної діяльності, що має свій зміст, структуру і функції.
На сьогодні в теорії і практиці вищої педагогічної освіти накопичено значний досвід, який охоплює багато аспектів професійно-педагогічної підготовки студентів. В останні десятиліття у вітчизняній та закордонній педагогіці приділяється велика увага проблемам та перспективам вищої педагогічної школи (А.Алексюк, Є.Бєлозєрцев, О.Глузман, Л.Нечепоренко, Л.Рувінський). Успішно досліджуються питання історії й філософії вищої педагогічної освіти (В.Андрущенко, І.Зязюн, В.Кремень, В.Курило, Н.Ладижець, В.Луговий, В.Майборода).
Проблемі формування професійної готовності студента педвузу до педагогічної діяльності присвячені роботи Н.Кузьміної, О.Мороза, А.Міщенко, О.Пєхоти, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ГУМАНІТАРНОГО ПРОФІЛЮ ДО ПЕДАГОГІЧНОГО ПРОЕКТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок