Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОМОРФОЛОГІЯ СУЛЬФАТНОГО КАРСТУ ПРУТ–ДНІСТЕРСЬКОГО МЕЖИРІЧЧЯ

ГЕОМОРФОЛОГІЯ СУЛЬФАТНОГО КАРСТУ ПРУТ–ДНІСТЕРСЬКОГО МЕЖИРІЧЧЯ

Назва:
ГЕОМОРФОЛОГІЯ СУЛЬФАТНОГО КАРСТУ ПРУТ–ДНІСТЕРСЬКОГО МЕЖИРІЧЧЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,18 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Ковальська Леся Володимирівна
УДК 551.435.8(477.85/86)
ГЕОМОРФОЛОГІЯ СУЛЬФАТНОГО КАРСТУ
ПРУТ–ДНІСТЕРСЬКОГО МЕЖИРІЧЧЯ
Спеціальність 11.00.04 – геоморфологія і палеогеографія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів – 2005
Дисертація є рукопис
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат географічних наук, професор
Кравчук Ярослав Софронович,
Львівський національний університет імені Івана Франка
завідувач кафедри геоморфології і палеогеографії
Офіційні опоненти: доктор географічних наук,
Вахрушев Борис Олександрович,
Таврійський національний університет імені В.І.Вернадського
декан географічного факультету,
завідувач кафедри загального землезнавства
 
кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент
Волошин Петро Костянтинович,
головний геолог ВАТ “Геотехнічний інститут”
Провідна установа: Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
Міністерство освіти і науки України, м. Чернівці
Захист відбудеться 15 червня 2005р. о 15°° годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.05 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79 000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (75005, м.Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий 13 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Горішний П.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні десятиліття досягнуто значних успіхів у вивченні умов розвитку карсту Волино-Подільського регіону. Відчутний прогрес у дослідженні карсту Волино-Поділля суттєво розширив можливості регіональних карстологічних узагальнень, що дали змогу по-новому – на ширшій інформаційній основі – підійти до розв’язання багатьох проблемних питань, безпосередньо пов’язаних із природним та прискореним розвитком сульфатного карсту та його впливом на довкілля. Відомо, що актуальність досліджуваних проблем зумовлена збільшенням площ закарстованих масивів (від локальних до регіональних), особливо у місцях експлуатації родовищ сульфатних порід, де спостерігалась значна зміна гідрогеологічних умов середовища, що часто призводить до порушення функціонування природних систем, сприяє розвитку процесів і явищ, які є небезпечними для людини, господарства тощо.
Особливістю дисертаційного дослідження є спроба висвітлити геоморфологію карстових утворень. Для реалізації даного наукового завдання вибрано територію Прут-Дністерського межиріччя, дуже цікавого регіону, що завдяки різноманітності унікальних поверхневих та підземних карстових форм, наявності усіх типів карсту, найбільшим на Поділлі ступенем закарстованості, може розглядатися як модельний район для докладного вивчення геоморфології сульфатного карсту помірного поясу.
Ґрунтовне вивчення геоморфології сульфатного карсту Прут-Дністерського межиріччя необхідне для встановлення науково-пізнавальної цінності рельєфу проектованих (Галицький національний парк, Придністерський карстово-спелеологічний природний парк) природно-заповідних територій, оцінки їхньої геоморфологічної репрезентативності, виділення нових охоронних геоморфологічних об’єктів – пам’яток природи та інших природоохоронних цілей.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами. Тема дисертаційної роботи тісно пов'язана із тематикою науково-дослідних робіт лабораторії інженерно-географічних, природоохоронних і туристичних досліджень кафедри геоморфології і палеогеографії географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка (науковий керівник тем професор Я.С. Кравчук). Геоморфологічні дослідження, які були проведені автором, ввійшли до звітів з держбюджетних тем: "Геоморфологічні основи і технології планування природоохоронних і рекреаційних територій Карпатського регіону" (номер державної реєстрації 0100U001457), “Розробка методики і легенд для геоморфологічного картографування території України” (номер державної реєстрації 0103 U 001911), а також до кафедральної теми "Еволюція рельєфу контактної зони Східноевропейської платформи і Карпатської геосинкліналі".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ГЕОМОРФОЛОГІЯ СУЛЬФАТНОГО КАРСТУ ПРУТ–ДНІСТЕРСЬКОГО МЕЖИРІЧЧЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок