Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВА ПРИРОДА ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВА ПРИРОДА ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВА ПРИРОДА ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,12 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
КРАВЧУК
Володимир Миколайович
УДК 347. 15/17 : 316. 74
СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВА ПРИРОДА ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ
спеціальність 12.00.03 - цивільне право; цивільний процес;
сімейне право і міжнародне приватне право.
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Львів - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі цивільного права і процесу юридич-ного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: | кандидат юридичних наук, доцент,
Грущинський Ігор Михайлович – доцент кафедри цивільного права і процесу Львівського національного університету імені Івана Франка.
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, професор, академік АН Вищої школи України,
Дзера Олександр Васильович – професор кафедри цивільного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
кандидат юридичних наук,
Кучеренко Ірина Миколаївна - старший науковий співробітник інституту держави і права імені В.Корецького НАН України.
Провідна установа: | Прикарпатський університет імені Василя Стефаника,
м.Івано-Франківськ.
Захист відбудеться “23” вересня 2000 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.03. у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою 79602, м.Львів, вул.Січових Стрільців, 14 (зал засідань юридичного факультету, Г-409).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79602, м.Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “21” серпня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М.Коссак


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Учасниками правовідносин є не лише люди, але й різноманітні організації. Більшість з них набуває статусу суб’єкта права через визнання за ними прав юридичної особи, а з ускладненням суспільних взаємозв’язків їх значення постійно зростає, оскільки вони, як правило, представляють групові, а не індивідуальні інтереси. Значення юридичної особи як правової категорії полягає в тому, що вона є формою існування організацій як колективних суб’єктів права.
Легальна концепція юридичної особи формувалася в умовах панування державної власності, адміністративно-командних методів розподілу матеріальних благ, домінування державних інтересів над приватними, тому не відповідає вимогам сьогодення. Не можуть задовільнити сучасні потреби й інші теорії, більшість з яких була створена у ХІХ столітті і відображає суспільні відносини, істотно відмінні від теперішніх.
Проблема юридичної особи є актуальною для розвитку вітчизняного законодавства. Одними з перших законів незалежної України стали закони “Про підприємництво”, “Про підприємства в Україні”, “Про господарські товариства”, “Про об’єднання громадян”, що визначили правовий статус різноманітних організацій. Останні є лише окремими видами, організаційно-правовими формами юридичних осіб. Тому сама ця категорія як первинна, базова, має бути належно оформлена законодавчо. Видається, що для цього недостатньо стилістичної правки тексту закону. Необхідно проаналізувати потреби, що задовільняються юридичною особою, і маючи на меті забезпечити їх здійснення правовими засобами, змоделювати закон. Лише тоді правовий вираз явища буде відповідати його соціальній сутності. Тому наукова проблема юридичної особи вбачається у виявленні реальних соціальних відносин, що знаходять своє вираження у цій правовій категорії.
Таким чином, актуальність дослідження полягає в необхідності аналізу соціально-правової природи юридичної особи в умовах формування ринкової економіки, громадянського суспільства, правової держави.
В українській правовій науці відсутні спеціальні роботи з проблем юридичної особи в сучасних умовах. У підручниках з цивільного права ця тема в основному розкривається з точки зору вітчизняного законодавства, без грунтовного теоретичного аналізу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВА ПРИРОДА ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок