Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНТИМОНОПОЛЬНЕ РЕГУЛЮВАННЯ В СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

АНТИМОНОПОЛЬНЕ РЕГУЛЮВАННЯ В СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

Назва:
АНТИМОНОПОЛЬНЕ РЕГУЛЮВАННЯ В СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,76 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
РАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МІЖНАРОДНОЇ БЕЗПЕКИ
ОЛЕЩЕНКО Оксана Миколаївна
УДК 338.242.2 (477)
АНТИМОНОПОЛЬНЕ РЕГУЛЮВАННЯ В СИСТЕМІ
ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
21.04.01 – Економічна безпека держави
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2005


Дисертація є рукопис
Робота виконана в Інституті муніципального менеджменту та бізнесу
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Сухоруков Аркадій Ісмаїлович,
Національний інститут проблем міжнародної безпеки
при РНБО України,
завідувач відділу економічної безпеки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Дахно Іван Іванович,
Міжрегіональна академія управління персоналом,
завідувач кафедри “Менеджмент ЗЕД”
кандидат економічних наук
Кузьменко Любов Григорівна,
Антимонопольний комітет України,
заступник начальника першого управління
досліджень та розслідувань
Провідна установа – Інститут стратегічних досліджень,
відділ економічної та соціальної стратегії
Захист відбудеться “22” квітня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради СРД 26.723.01 у Національному інституті проблем міжнародної безпеки при РНБО України за адресою: 01133, м. Київ, вул. Кутузова, 18/7.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного інституту проблем міжнародної безпеки при РНБО України за адресою: 01133, м. Київ, вул. Кутузова, 18/7.
Автореферат розісланий “12” березня 2005р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук,
доцент О.Й. Гринкевич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Рівень конкурентоспроможності вітчизняної економіки залишається низьким, що породжує суттєві загрози економічній безпеці країни. Ключовою проблемою забезпечення економічної безпеки та формування конкурентоспроможної національної економіки є захист економічної конкуренції за допомогою антимонопольного регулювання.
Внутрішній і зовнішній аспекти цієї проблеми взаємопов’язані: з одного боку, конкуренція є рушійною силою економічного зростання та опанування внутрішнього ринку, з іншого боку – конкурентоспроможність вітчизняної економіки має забезпечувати Україні гідне місце на зовнішніх ринках. Актуальність зазначеної проблеми зростає у зв’язку з прагненням України приєднатися до СОТ, входженням на внутрішній ринок іноземних інвесторів та виробників, необхідністю вдосконалення механізму державного регулювання конкурентного середовища.
В Україні розробка проблематики, пов’язаної із утворенням синдикатів і трестів, започаткована на початку ХХ ст. у працях М. Тугана-Барановського, І.Голдштейна, І. Янжула, П. Фомина, М.Соболева. Сучасні публікації з питань антимонопольного регулювання належать І. Дахно, Л.Семеновій, Т.Ковальчуку, О.Власюку, Л. Кузьменко. Для вдосконалення антимонопольної практики в Україні з урахуванням вимог економічної безпеки держави доцільно залучити теоретичний доробок і досвід антимонопольного регулювання, що висвітлені в монографіях і наукових статтях зарубіжних економістів Й.Шумпетера, Дж.Бейна, Д.Трумена, Е.Х. Чемберліна, В.Ковачича, Дж.Робінсон, вчених країн СНД – В. Качаліна, В. Сенчагова, Н. Редюхіна. При цьому слід зауважити, що антимонопольне регулювання економіки як один з елементів системи забезпечення економічної безпеки держави безпосередньо не розглядається у наукових публікаціях.
Вже нині в Україні є галузі й сектори економічного життя, в яких конкурентні відносини стали реальністю. У 2000 – 2003 рр. активізувалася конкурентна політика, чому сприяло прийняття Закону України “Про захист економічної конкуренції”. Проте, слід констатувати, що в економічному просторі держави реальні конкурентні відносини наявні лише фрагментарно. Певні загальнодержавні ринки все ще мають високий рівень монополізації. Подібна ситуація зберігається і на окремих регіональних ринках.
Негативно впливає на розвиток економіки недосконалість державного регулювання діяльності суб’єктів природних монополій, тоді як саме ці суб’єкти найчастіше допускають зловживання монопольним становищем на ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АНТИМОНОПОЛЬНЕ РЕГУЛЮВАННЯ В СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок