Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА У СФЕРІ ПОБУТОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

РОЗВИТОК МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА У СФЕРІ ПОБУТОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

Назва:
РОЗВИТОК МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА У СФЕРІ ПОБУТОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,17 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ХМЕЛЕВСЬКА ЛЮБОВ ПЕТРІВНА
УДК 334.72 (477)
РОЗВИТОК МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА У СФЕРІ
ПОБУТОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
08.01.01. – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник - Доктор економічних наук, професор
ВАРНАЛІЙ Захарій Степанович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік НАН України
ПАХОМОВ Юрій Миколайович,
Інститут світової економіки та міжнародних відносин НАН України, директор
кандидат економічних наук, доцент
РАДЧЕНКО Володимир Васильович,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідувач
кафедри економічної теорії
Провідна установа - Київський національний економічний університет, кафедра політичної економії обліково-економічних факультетів, м. Київ
Захист відбудеться 11 жовтня 2002 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.13 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90-А, ауд. 704.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Володимирська, 58, кім. 12.
Автореферат розісланий “10” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Солодовникова І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Органічною складовою трансформаційних процесів перехідної економіки є реструктуризація та розвиток сфери послуг на ринкових засадах. Як відомо, в адміністративно-командній економіці праця в сфері послуг, як і сама ця сфера, вважалися непродуктивною, бо не створює суспільний продукт, цій сфері відводилася другорядна роль по відношенню до сфери матеріального виробництва, що призвело до масштабних міжгалузевих диспропорцій, дефіциту послуг, загострило низку соціально-економічних проблем.
Актуальність теми. Функціонування економік розвинених країн довело велике значення для сфери послуг, зокрема, для сфери побутового обслуговування населення, малого підприємництва. Виключно важлива соціально-економічна роль малого підприємництва у становленні та функціонуванні сучасного ринкового господарства. В умовах новітнього етапу НТР, масового поширення інновацій мале підприємництво демонструє мобільність та сприйнятність до авангардних технологій, саме малі та середні фірми займають більшу частку сфери послуг, вони меншою мірою, ніж економічні гіганти, обтяжені інерцією застарілих технологій та жорстких управлінських схем, адекватно відгукуються на виклик диверсифікації споживчого попиту. Поряд із масовим виробництвом та мега-ринками формуються індивідуалізовані ринки, які обслуговуються суб’єктами малого підприємництва.
Ринкова трансформація економіки України висунула перед вітчизняною економічною наукою низку проблем щодо формування ринку послуг взагалі та суб’єктів малого підприємництва зокрема. Саме це, насамперед, визначає актуальність теми дисертаційного дослідження. Актуальність дослідження проблем малого підприємництва в сфері побутового обслуговування визначається також і тим, що повільність та суперечливість просування України шляхом ринкових реформ значною мірою обумовлені недооцінкою ролі та значення малого підприємництва у цій сфері як ринкоутворюючого чинника.
Питання сфери послуг в економічній науці займають специфічне місце. Характеристику окремих аспектів сфери послуг можна знайти вже у працях Ф.Бастіа, А.Сміта, Ж-Б.Сея, К.Маркса, А.Маршалла та інших. Обґрунтування тези про зростання ролі сектора послуг у розвитку сучасної економіки зробили в своїх працях такі зарубіжні вчені, як: Д. Белл, З.Бжезінський, Дж.Гелбрейт, П.Друкер, М.Кастельє, К.Кларк, У.Ростоу, О.Тоффлер , Г.Тюнен, Дж.Фрідмен, Ф.Хайєк та ін.
Окремі питання становлення ринкових відносин у сфері послуг в трансформаційній економіці розглянуто в працях таких українських та російських учених, як: А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА У СФЕРІ ПОБУТОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок