Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ КЛАСИЧНИХ УНІВЕРСИТЕТІВ

ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ КЛАСИЧНИХ УНІВЕРСИТЕТІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ КЛАСИЧНИХ УНІВЕРСИТЕТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,83 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
НЕЧЕПОРЕНКО Максим Васильович
УДК 378: 37. 013: 37. 036
ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
СТУДЕНТІВ КЛАСИЧНИХ УНІВЕРСИТЕТІВ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Пономарьова Галина Федорівна,
Харківський гуманітарно-педагогічний інститут,
ректор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Танько Тетяна Петрівна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди,
декан факультету дошкільного виховання;
кандидат педагогічних наук, доцент
Сопіна Ярослава Вікторівна,
Мелітопольський державний педагогічний університет, доцент кафедри фортепіано.
Провідна установа: Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ.
Захист відбудеться 28 вересня 2005 року о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.053.04 Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за адресою: вул. Артема, 29, ауд. , м. Харків, 61002.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за адресою: вул. Блюхера, , ауд. В, м. Харків, 61168.
Автореферат розісланий 26 серпня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради С.Т. Золотухіна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Утворення України як незалежної та суверенної держави вимагає від усіх громадян дотримання відповідних вимог і правил поведінки як у своєму повсякденному житті, так і у професійній діяльності. Актуальними залишаються питання розробки і реалізації цілісної особистісно зорієнтованої програми, яка б охоплювала всі сфери життєдіяльності особистості, зокрема естетичну, з урахуванням вимог Державної національної програми “Освіта” (Україна ХХІ століття), Державної програми “Вчитель”, Закону “Про вищу освіту” щодо забезпечення естетичного виховання.
Проблема естетичного виховання не є новою: вона існує протягом віків, але це не зменшує потреби в її постійному дослідженні та вивченні все нових і сучасних питань, у розробці відповідних навчально-виховних технологій.
Відомі педагоги класичної гуманітарної науки Сократ, Платон, Арістотель, Конфуцій, Я. Коменський, Г. Сковорода, К. Ушинський, С. Шацький, В. Шацька, Н. Крупська, Г. Ващенко, М. Монтессорі, А. Макаренко, В. Сухомлинський та інш. постійно досліджували можливості вдосконалення естетичного виховання і формування у дітей та молоді загальнолюдських морально-естетичних цінностей.
Аналіз результатів досліджень з питань естетичного виховання сучасних авторів (Б. Ліхачов, Д. Ліхачов, А. Макаренко, В. Сухомлинський, Є. Аркіна В. Шацька, С. Шацький, В. Бутенко, І. Зязюн, О. Рудницька, Г. Шевченко та ін.) дав можливість запропонувати нові підходи до відбору змісту, методики роботи відповідних освітніх установ з навчання і виховання вчителів-практиків і майбутніх педагогів.
У працях дослідників О. Апраксіної, Г. Бурова, Г. Ващенка, М. Верб, Л. Коваль, Б. Неменського, Т. Цвелих, Т. Танько та інших висвітлено питання місця і значення естетичної культури в життєдіяльності учня, студента. Значним внеском у розвиток теорії та практики естетичного виховання в Україні є праці В.Бутенко, І. Зязюна, Л. Коваль, Г. Шевченко та їх учнів і послідовників. Разом з тим окремі аспекти виховання естетичного сприйняття світу, художньої освіти, формування необхідного рівня загальної естетичної культури студентів залишаються не дослідженими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ КЛАСИЧНИХ УНІВЕРСИТЕТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок