Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИНИЦИПИ РЕСТАВРАЦІЇ ПАМ’ЯТОК АРХІТЕКТУРИ ЛІВАНУ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

ПРИНИЦИПИ РЕСТАВРАЦІЇ ПАМ’ЯТОК АРХІТЕКТУРИ ЛІВАНУ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ПРИНИЦИПИ РЕСТАВРАЦІЇ ПАМ’ЯТОК АРХІТЕКТУРИ ЛІВАНУ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,83 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ
ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Хуссейн Кассем Кобейссі
УДК. 72.033.3
ПРИНИЦИПИ РЕСТАВРАЦІЇ ПАМ’ЯТОК АРХІТЕКТУРИ
ЛІВАНУ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ
18.00.01- теорія архітектури,
реставрація пам’яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата архітектури
Київ-2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі Основ архітектури архітектурного інституту Одеської державної академії будівництва і архітектури (АІ ОДАБА) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор архітектури, професор РАЛЛЄВ Олександр
Борисович, зав. кафедрою Основ архітектури
Архітектурного інституту Одеської державної академії
будівництва і архітектури.
Офіційні опоненти - доктор архітектури, професор СОЧЕНКО
Віктор Іванович, кафедра Основ архітектури і
архітектурного проектування Київського
національного університету будівництва і архітектури,
Міністерства освiти i науки України.
- кандидат архітектури ВЕЧЕРСЬКИЙ Віктор
Васильович, Головне управління містобудування та
архітектури Київської міськдержадміністрації,
головний спеціаліст.
Провідна установа - Національний університет „Львівська Політехніка”.
Захист відбудеться “18” травня 2004 р. о 12.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К 26.103.01 Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (Україна, 04053, м. Київ, вул. Смирнова-Ласточкіна, 20).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (Україна, 04053, м. Київ, вул. Смирнова-Ласточкіна, 20).
Автореферат розісланий “15” квітня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, професор М.О.Криволапов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ліванська Республіка (Аль-Джумухурія-аль Лубнанія) — країна давньої історії і культури, яка пишається пам’ятками архітектури багатьох століть. Найменше збереглися пам’ятки архітектурно-будівельної діяльності фінікійських міст, найдавніших на території ліванського узбережжя на Середземноморському просторі. Видатні пам’ятки містобудівництва і архітектурних ансамблів були побудовані в часи Римської імперії. Всесвітньо відомий храмовий ансамбль Баальбек (І-ІІІ ст. н.е.) не мав собі подібних навіть у самому Римі. Починаючи з VIII століття римська архітектура перестала існувати під натиском ісламських канонів. Однак вплив римсько-візантійської будівельної традиції залишався і в добу Омейядського халіфату, наприклад, в місті Анжар, збудованому за наказом халіфа Маліка (VIII ст.) .
Середньовічний Ліван неодноразово опинявся перед експансією різних держав — єгипетських Мамлюків, європейських хрестоносців, а потім турок-сельджуків і турецьких османів. Зі зміною релігійної орієнтації, багато будівль перебудовувались, чимало з них було знищено. В добу пізнього середньовіччя і нового часу Ліван втратив славу минулих часів і велич своєї архітектури. Зодчество давнього і середньовічного Лівану відомо нам, як правило, перебудоване або знищене майже зовсім.
В Лівані ХХ-го століття вже багато років функціонують заклади, в яких послідовно досліджуються об’єкти історико-культурного призначення. В 1913 р. були відкриті відповідні департаменти в Тріполі і Сайді. Товариства інженерів і архітекторів Лівану і ліванських майстрів мистецтва (засновані в 1957 р. у Бейруті) також відомі своєю пам’яткоохоронною діяльністю. Крім того, в країні функціонує низка приватних архітектурно-будівельних і реставраційних фірм. Реставраційні фірми діють як проектні або виробничі. Реставраційно-відновлювальна діяльність пам’яток архітектури і історичної спадщини в містах Лівану посилилась в останнє десятиріччя. Найбільш за все це торкнулося столиці Лівану — найбільшого міста країни — Бейрута. Бейрут руйнувався неодноразово. В 1957 р. почалась громадянська війна, в 1982 р. Бейрут був на три місяці оточений ізраїльськими військами. Коли в 1991 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРИНИЦИПИ РЕСТАВРАЦІЇ ПАМ’ЯТОК АРХІТЕКТУРИ ЛІВАНУ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок