Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Горизонтальний реактор турбулентного змішування для інтенсифікації процесів тепло-масопереносу в гетерогенних системах

Горизонтальний реактор турбулентного змішування для інтенсифікації процесів тепло-масопереносу в гетерогенних системах

Назва:
Горизонтальний реактор турбулентного змішування для інтенсифікації процесів тепло-масопереносу в гетерогенних системах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,61 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Мохамед Абдалах Жабер
УДК .021.3
Горизонтальний реактор турбулентного змішування для інтенсифікації процесів тепло-масопереносу в гетерогенних системах
Спеціальність 05.17.08 – процеси та обладнання хімічної технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі хімічної техніки та промислової екології у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут”
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Шапорев Валерій Павлович
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, завідувач кафедри хімічної техніки та промислової екології.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Семенішин Євген Михайлович
Національний університет “Львівська політехніка”, м. Львів, професор кафедри процесів і апаратів
кандидат технічних наук, доцент
Панасенко Володимир Олексійович
Державний науково-дослідний і проектний інститут основної хімії (НІОХІМ), м. Харків, головний інженер проекту
Провідна установа: Український науково-дослідний інститут хімічного машинобудування (ВАТ “УкрНДІХіммаш”), м. Харків.
Захист відбудеться “20” 04 2007 року о ______годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .050.05 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”
Автореферат розісланий “ ” 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко В.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розв’язок сучасних завдань багатьох галузей промисловості потребує вдосконалення наявних та створення нових процесів і обладнання для переробки сировини і твердих відходів. При цьому більшість процесів, які покладені в основу переробки сировини і твердих відходів, відноситься до тепломасообмінних процесів з хімічними перетвореннями або без них, що протікають в гетерогенних системах і здійснюються відповідно дифузійної кінетики. Останнє означає, що швидкість процесу, який складається з ланцюгу послідовних переміщень і перетворень речовини, визначається дифузією (кондуктивною, турбулентною) і конвекцією у фазі, яка чинить найбільший опір переносу. В перевазі серед вищеозначених масообмінних технологій будуть ті, в яких цією фазою є легкорухоме середовище – рідина, газ.
В промисловості достатньо значна кількість технологічних процесів реалізується з використанням горизонтальних реакторів з зовнішнім вводом енергії (мішалки, ротори). Однак реактори цієї групи мають суттєві недоліки. Вони, головним чином, складаються в тому, що при високих значеннях чисел Re введена в апарат енергія рівномірно розподіляється по об’єму апарату, в той час як основний опір масопереносу зосереджений в області міжфазної поверхні, куди й доцільно підводити енергію. В цьому зв’язку технологічний ККД більшості горизонтальних реакторів досить малий. Особливо останнє притаманне, якщо осередок в реакторі характеризується як неньютонівська рідина. Осередок з такою характеристикою спостерігається в багатьох технологічних процесах. Найбільш важливий з них – це процес мокрого озолення, який покладений в основу створення безвідходної технології переробки твердих побутових відходів на органо-мінеральне добриво, яке в своєму складі практично не утримує сполук тяжких металів. Як відомо, інтенсифікація процесів тепломасопереносу спостерігається при реалізації режимів інверсії фаз, коли безперервно проходе обновлення міжфазної поверхні, і по черзі кожна з фаз становиться то дисперсною, то дисперсійною. Сталий і довгочасний режим з безперервним оновленням міжфазної поверхні дозволяє не тільки інтенсифікувати процеси, але й значно підвищити технологічний ККД.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Горизонтальний реактор турбулентного змішування для інтенсифікації процесів тепло-масопереносу в гетерогенних системах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок