Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Експериментальне обгрунтування застосування нової рідини для керамічних мас

Експериментальне обгрунтування застосування нової рідини для керамічних мас

Назва:
Експериментальне обгрунтування застосування нової рідини для керамічних мас
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,81 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство охорони здоров’я України
Українська медична стоматологічна академія
Іваніщенко Людмила Олексіївна
УДК 616.314-089.29-631-77
Експериментальне обгрунтування
застосування нової рідини
для керамічних мас
14.01.22.-стоматологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Полтава-2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України
(ректор – доктор медичних наук, професор Хвисюк Микола Іванович)
Науковий керівник -доктор медичних наук, професор Гризодуб Василь Іванович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри ортопедичної стоматології та ортодонтії
Офіційні опоненти:
-доктор медичних наук, доцент Нідзельський Михайло Якович, Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, завідувач кафедри удосконалення лікарів ортопедів та ортодонтів.
-доктор медичних наук, професор Павленко Олексій Володимирович, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, професор кафедри ортопедичної стоматології
Провідна установа- Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, кафедра ортопедичної стоматології.
Захист відбудеться 28 листопада 2000 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 44.601.01 при Українській медичній стоматологічній академії (36024,м. Полтава, вул. Шевченка, 23).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української медичної стоматологічної академії МОЗ України за адресою 36024, м.Полтава, вул. Шевченка, 23.
Автореферат розісланий 21 жовтня 2000р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 44. 601. 01 Т.О. Петрушанко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Основними видами протезів при лікуванні хворих у практиці ортопедичної стоматології є незнімні конструкції: коронки, мостоподібні протези та інш., які вживаються у 70-80% випадків (О.Д. Глазов, Д.М. Каральник, І.Ф. Лобанов та інш. 1980). Металокерамічні конструкції за даними А.С. Абакарова є сучасним видом незнімних естетичних конструкцій. Естетичні властивості кераміки, біологічна індиферентність конструкцій дають пацієнтам відчуття комфорту та впевненості.
Однак поєднання металу і кераміки у єдину конструкцію досягається складною технологією. Це обумовлено неоднорідністю їх структур. Тому в процесі виготовлення можуть виникати такі ускладнення, як шпарини. А у процесі користування протезами виникають навіть сколи кераміки, і хоча сьогодні є різні реставраційні матеріали, це справляє негативне враження на пацієнтів. За даними G.J. Williams (1967) та L. Bruhn (1982) ускладнення становлять 12 %, за даними С.А. Абакарова (1994) - від 2,5 до 11%. Аналіз факторів міцності з’єднання кераміки та металу та даних літератури, щодо шляхів підвищення адгезіїї кераміки до металу (А.с. 182861 СССР А 61 С 13/09/ В. Ю. Курляндский и Б. Т. Козлинер (СССР) 1966; А. С. 1584933 А 61 С 13/09/ Л. А. Иващенко и др. 1990), шляхом введення для цього у склад керамічних мас різних домішок (окисів літію, окисів кременю) спонукав нас запропонувати для цього розчин рідкого скла (так як рідина для замішування кераміки - необхідний компонент створення металокерамічних протезів і від неї у значній мірі залежить адгезія, як і від площі контакту (А. Д. Зимон (1983)) та висунути гіпотези шляхів підвищення адгезії кераміки та металу, за рахунок: 1) збільшення площі поверхні між ними шляхом подвійної піскострумної обробки металевого каркаса; 2) застосування розчину рідкого скла для підвищення якості окисної плівки; 3) застосування розчину рідкого скла для замішування грунтів керамічних мас. Але даних про таку сферу використання рідкого скла в ортопедичній стоматології ми не знайшли в літературних джерелах.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами, планами. Дисертаційна робота є фрагментом комплексної теми ХМАПО “Підвищення якості полімерних конструкцій та біологічної індиферентності стоматологічних протезів та апаратів”, номер державної реєстрації 0198U002287.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Експериментальне обгрунтування застосування нової рідини для керамічних мас

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок