Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОДІЯ ОРГАНОСИЛОКСАНІВ З ПОВЕРХНЕЮ ПІРОГЕННОГО КРЕМНЕЗЕМУ, МОДИФІКОВАНОГО ОКСИДАМИ МЕТАЛІВ

ВЗАЄМОДІЯ ОРГАНОСИЛОКСАНІВ З ПОВЕРХНЕЮ ПІРОГЕННОГО КРЕМНЕЗЕМУ, МОДИФІКОВАНОГО ОКСИДАМИ МЕТАЛІВ

Назва:
ВЗАЄМОДІЯ ОРГАНОСИЛОКСАНІВ З ПОВЕРХНЕЮ ПІРОГЕННОГО КРЕМНЕЗЕМУ, МОДИФІКОВАНОГО ОКСИДАМИ МЕТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,28 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ПОВЕРХНІ
Дяченко Алла Григорівна
УДК 541.183
ВЗАЄМОДІЯ ОРГАНОСИЛОКСАНІВ З ПОВЕРХНЕЮ ПІРОГЕННОГО КРЕМНЕЗЕМУ, МОДИФІКОВАНОГО ОКСИДАМИ МЕТАЛІВ
01.04.18 – фізика і хімія поверхні
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті хімії поверхні НАН України
Науковий керівник: кандидат хімічних наук
Борисенко Микола Васильович
Інститут хімії поверхні НАН України,
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Тьортих Валентин Анатолійович,
Інститут хімії поверхні НАН України,
головний науковий співробітник
доктор хімічних наук, професор
Яцимирський Віталій Костянтинович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри фізичної хімії
Провідна установа – Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України
Захист відбудеться “ 10 ”_квітня_ 2003 р. о _14_ годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.210.01
в Інституті хімії поверхні НАН України за адресою:
03164, Київ, вул. Генерала Наумова, 17.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту хімії поверхні НАН України, 03164, Київ, вул Генерала Наумова, 17.
Автореферат розісланий “ 7 ”_березня_ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Приходько Г.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні роки інтерес до модифікованих кремнеземів, особливо до активованих матриць на основі функціональних органокремнеземів, зріс у зв’язку з подальшими перспективами їх використання для різних видів хроматографічного розділення, одержання прищеплених металокомплексних каталізаторів, а також покриттів зі стійкими гідрофобними властивостями. У багатьох випадках використання дисперсних оксидів, модифікованих кремнійорганічними сполуками, пов’язано з високими температурами. Вивчення особливостей термічних перетворень у шарах молекулярної товщини становить інтерес для оцінки процесів, що відбуваються у конденсованих системах між адсорбованими молекулами і поверхнею дисперсних твердих тіл. Хімічні реакції, що протікають у результаті термічних перетворень молекул в адсорбційному шарі, можуть мати різну спрямованість, обумовлену як природою адсорбату, так і природою поверхні адсорбенту. Нами були обрані високодисперсні кремнеземи, оскільки вони являються найзручнішою матрицею для вивчення реакційної здатності молекул та механізмів реакцій за участю ізольованих центрів поверхні. Цьому сприяє висока ступінь чистоти та розвинена поверхня синтетичних кремнеземів. Метод хімічного газофазного осадження, за допомогою якого наносилася металоксидна фаза на поверхню кремнезему, дозволяє зберегти унікальні властивості вихідного кремнезему, при цьому з’являються додаткові активні центри на поверхні, які впливають на хімічні перетворення адсорбованих кремнійорганічних сполук при підвищених температурах. Вплив дисперсних оксидів металів на термічну та термоокислювальну деструкцію поліорганосилоксанів вивчений не достатньо. У літературі мало приділено уваги змішаним оксидам з точки зору їх впливу на хімічні перетворення кремнійорганічних сполук, адсорбованих на поверхні високодисперсного кремнезему, що містить поверхневі металоксидні наноструктури.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася згідно з планами науково-дослідних робіт Інституту хімії поверхні НАН України за темами: “Нанохімічні процеси одержання дисперсних матеріалів та композитів на їх основі” (№ держ. реєстрації 0102U000876) та “Синтез і хімічне модифікування оксидних матриць з регульованими структурою і хімією поверхні” (№ держ. реєстрації 0199U002301), а також у рамках Швейцарсько-Українського проекту “Нові структуровані каталізатори селективного окиснення вуглеводнів” (7UKRJ062406).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є встановлення впливу нанесеної на поверхню пірогенного кремнезему металоксидної фази на хімічні перетворення, що відбуваються з адсорбованими кремнійорганічними сполуками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ ОРГАНОСИЛОКСАНІВ З ПОВЕРХНЕЮ ПІРОГЕННОГО КРЕМНЕЗЕМУ, МОДИФІКОВАНОГО ОКСИДАМИ МЕТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок