Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ТЕПЛОМАСООБМІНУ В КОНТАКТНОМУ КОНДЕНСАТОРІ З СІТЧАСТОЮ НАСАДКОЮ

ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ТЕПЛОМАСООБМІНУ В КОНТАКТНОМУ КОНДЕНСАТОРІ З СІТЧАСТОЮ НАСАДКОЮ

Назва:
ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ТЕПЛОМАСООБМІНУ В КОНТАКТНОМУ КОНДЕНСАТОРІ З СІТЧАСТОЮ НАСАДКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,86 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
"КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
ШКЛЯР ВІКТОР ІВАНОВИЧ
УДК 536.24
ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ТЕПЛОМАСООБМІНУ В КОНТАКТНОМУ
КОНДЕНСАТОРІ З СІТЧАСТОЮ НАСАДКОЮ
05.14.06 – технічна теплофізика та промислова теплоенергетика.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теоретичної та промислової теплотехніки Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" (НТУУ "КПІ"), Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Дикий Микола Олександрович,
НТУУ "КПІ", професор кафедри ТПТ
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Шевцов Анатолій Павлович,
Український державний морський технічний
університет ім. адмірала Макарова,
професор кафедри технічної теплофізики та
пароутворюючих установок
кандидат технічних наук, доцент,
Василенко Сергій Михайлович,
Національного університет харчових технологій,
завідувач кафедри теплотехніки
Провідна установа: Інститут газу НАН України, відділ
переробки та транспорту газу.
Захист дисертації відбудеться 17 лютого 2003р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.002.09 в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги 37, корпус 5, аудиторія 406.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" за адресую: 03056, м. Київ, пр. Перемоги 37.
Автореферат розісланий 16 січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої Ради В.І.Коньшин
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з напрямків розвитку національної енергетики України є реконструкція і модернізація електростанцій із упровадженням нових технологій з поліпшеними екологічними, технічними й економічними показниками. Таким вимогам відповідає контактна газопаротурбінна установка (КГПТУ), запропонована в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут". Сполучення раціонального процесу спалювання палива і використання теплоти відхідних газів газотурбінного двигуна дозволили збільшити її ККД і забезпечити високі екологічні показники роботи.
Для утилізації теплоти відхідної суміші продуктів згоряння та пари і її екологічного очищення застосовується контактний конденсатор з насадкою. У таких апаратах парогазова суміш з великим вмістом газів, що не конденсуються, подається протитоком до стікаючої плівки води, на поверхні якої відбувається конденсація водяної пари із суміші. Для більш високих ККД КГПТУ необхідна інтенсифікація процесів тепломасообміну у конденсаторі, за рахунок підвищення швидкості парогазової суміші в насадці, яка обмежена явищем захлинання. Розробка конденсаторів з підвищеними швидкостями руху теплоносіїв та дослідження закономірностей процесів тепломасообміну і гідродинаміки в них є одним з головних напрямків розвитку енергетики.
Крім того, особливий інтерес викликають питання хімічного складу конденсату, який утворився в конденсаторі, його впливу на елементи проточної частини конденсатора і визначення необхідного ступеня очищення конденсату. На жаль, ці питання практично не досліджені.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконувалися на кафедрі теоретичної та промислової теплотехніки Національного технічного університету України "КПІ". Тематика дисертаційної роботи відповідає науковому напрямку кафедри і виконувалася відповідно до основних програм:
1. Програма комплексних досліджень Міністерства освіти України з проблем "Екологічно чиста енергетика і ресурсозберігаючі технології" тема: “Розробка схемних рішень парогазотурбінних установок з конденсацією води в циклі і дослідження якості конденсату ( номер державної реєстрації 0195U008737).
2. Програма досліджень Міністерства науки і технологій за напрямком "Ресурсозбереження", розділ "Високоефективне устаткування для парогазових і газотурбінних енергетичних комплексів" тема “Основи тепломасообміну в контактних та термосифонних апаратах комплексної системи утилізації теплоти відхідних газів котельних агрегатів і низькотемпературних газових викидів” (номер державної реєстрації 0198U000741).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ТЕПЛОМАСООБМІНУ В КОНТАКТНОМУ КОНДЕНСАТОРІ З СІТЧАСТОЮ НАСАДКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок