Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО АДЕНОЇДИТУ У ДІТЕЙ З АЛЕРГІЧНИМ РИНІТОМ

ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО АДЕНОЇДИТУ У ДІТЕЙ З АЛЕРГІЧНИМ РИНІТОМ

Назва:
ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО АДЕНОЇДИТУ У ДІТЕЙ З АЛЕРГІЧНИМ РИНІТОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,48 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОТОЛАРИНГОЛОГІЇ ім. проф. О.С. КОЛОМІЙЧЕНКА
НЕЙВIРТ Едгар Герхардович
УДК: 616-085:616.211-006.5:616-053.2:616.056.3:616.211.002
ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО АДЕНОЇДИТУ
У ДІТЕЙ З АЛЕРГІЧНИМ РИНІТОМ
14.01.19 – оториноларингологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Kиїв – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Пухлік Сергій Михайлович, Одеський державний
медичний університет МОЗ України, завідувач
кафедри оториноларингології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Гарюк Григорій Іванович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри оториноларингології
доктор медичних наук, професор Ласиця Ольга Іларіонівна, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії №1.
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. акад. О.О. Богомольця МОЗ України, м. Київ, кафедра оториноларингології.
Захист відбудеться 27.09. 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.611.01 в Інституті отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка АМН України (03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 3).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка АМН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 3, 03057.
Автореферат розісланий 27.08.2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук А.І. Розкладка
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Алергічні захворювання (АЗ) дихальних шляхів являють собою важливу медичну і соціальну проблему. Пов'язане це з їх значною розповсюдженістю, труднощами в лікуванні, негативними суто медичними, а також соціально-економічними наслідками (Д.І. Заболотний, 2002). За останні 10-15 років частота випадків виникнення АЗ у європейських країнах значно зросла і подекуди охоплює 20% населення (И.И. Балаболкин, 1999).
У дітей віком 2-5 років найбільш частою причиною порушення носового дихання є гіперплазія глоткового мигдалика – аденоїди. Аденоїдні вегетації та алергічний риніт (АР) часто спостерігаються разом, і алергія є одним із факторів, що спричиняють гіперплазію лімфоїдної тканини носоглотки (А.С. Лопатин, 2002; О.И. Ласица, 2002). Відзначено, що у дітей, які страждають на алергічні захворювання дихальних шляхів (алергічний риніт, бронхіт, бронхіальна астма) дуже часто має місце збільшення глоткового мигдалика, очевидно через алергічний набряк, та його хронічне запалення (П.А. Арефьева, 1997; В.П. Быкова, 1999). Оперативне лікування дітей цієї групи дає дуже короткочасний результат і призводить до швидкого рецидиву захворювання або, як відзначають багато хто з авторів (И.И. Архангельська, В.П. Быкова, 1999; А.Г. Волков с соавт., 1999; В.Х. Гербер, 1996 та ін.), може спричинити прояв нападів бронхіальної астми, якщо її не було раніше.
У зв'язку з великою роллю, яку вiдіграє лімфоїдна тканина глотки у формуванні імунологічного захисту організму, сьогодні значно звузилися показання для хірургічного лікування хронічного запалення піднебінних і глоткових мигдаликів, а пріоритет належить проведенню консервативної терапії (И.И. Архангельская, В.П. Быкова, 1999; О.Ф. Мельников с соавт., 1999; Brandtzaeg, 1996). На думку дослідників, проведення аденотомії у разі гіпертрофії глоткового мигдалика за клінічними показниками порушує структурно-функціональні відношення, призводить до імунної недостатності слизової оболонки не тільки локальної ділянки носа і глотки, але й організму в цілому.
Очевидно, всі ці моменти стали підставою, щоб міжнародна група фахівців з алергічного риніту і бронхіальної астми (АRІА, 2002) дійшла висновку про необхідність розробки нових, неоперативних методів лікування аденоїдних вегетацій у дітей, особливо серед хворих на алергічні захворювання дихальних шляхів. Питання про застосування сучасних лікарських препаратів для лiкування дітей з алергією потребують вивчення і науково-практичного обґрунтування, і подальша науково-дослідна робота в цьому напрямку є актуальною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО АДЕНОЇДИТУ У ДІТЕЙ З АЛЕРГІЧНИМ РИНІТОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок