Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАСНОСТІ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

ТРАНСФОРМАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАСНОСТІ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАСНОСТІ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,26 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РУДЕНКО ЮРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК.37:330
ТРАНСФОРМАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАСНОСТІ
В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політичної економії факультетів управління і маркетингу Київського національного економічного університету, Міністерства освіти і науки України, м.Київ.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Степаненко Сергій Васильович
Київський національний економічний університет, проректор з навчально роботи, завідувач кафедри історії економічних учень та економічної історії
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України,
доктор економічних наук, професор
Ворона Валерій Михайлович
Інститут соціології НАН України,
директор
кандидат економічних наук, доцент
Радченко Володимир Васильович,
Національний педагогічний університет
ім. М.І Драгоманова,
завідувач кафедри економічної теорії
Провідна організація: Київський національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, кафедра теоретичної та прикладної економіки, м.Київ.
Захист дисертації відбудеться “ 7 ” червня 2002 р. о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .006.03 в Київському національному економічному університеті за адресою: 03068, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд.317.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03068, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд.201.
Автореферат розіслано “ 7 ” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор А.Е. Фукс
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На початку 90-х років для всіх постсоціалістичних країн Центральної і Східної Європи, а також держав, що виникли на території колишнього Радянського Союзу, відкрилась реальна перспектива для радикальних змін у виробничих відносинах, створення динамічної, відкритої ринкової економіки, що має соціально орієнтований характер. Такі перетворення були можливі на основі трансформації державної власності, яка мала стати передумовою структурної перебудови економіки, зміни форм господарювання, а також дати новий імпульс прогресу суспільства.
Розв'язання проблем, пов'язаних із трансформацією власності, неможливе без аналізу її економічної природи, з'ясування її місця і ролі в ринковій економіці. Значною мірою вони вже знайшли своє вирішення в працях А. Сміта, К. Маркса, Ф. Енгельса, Т. Веблена, Д. Гелбрейта, А. Маршалла, Д. Кейнса, К. Менгера, Р. Коуза, А. Алчиана, Д. Норта, Р. Познера, Ф. Хайєка, І. Шумпетера та інших учених.
Як показує аналіз західної економічної літератури останніх років, проблеми власності перебувають у центрі уваги багатьох учених-дослідників соціально-економічних процесів. При цьому стосовно проблем роздержавлення і приватизації існує кілька методологічних підходів. Серед них економічна теорія прав власності (А. Алчиан, Р. Коуз, Д. Норт, А. Оноре та ін.), яка відома також як школа “нового економічного институціоналізму”, теорія “агентства” (Е.Бодман, А. Вінніг, Ю. Вулф, К. Хартлі, Дж. Ярроу та ін.), теорія суспільного вибору (Дж. Бьюкенен, Т. Борчердінг, А. Бретон, Д. Мюллер та ін.), теорія “деполітизації”, яка комбінує теорію суспільного вибору і теорію прав власності (А. Шлейфер, М. Бойко, Р. Вішні), концепція “неспроможності” держави, що зумовила появу “ліквідаційної” і “комерціоналізаційної” теорій приватизації.
В економічній літературі колишнього Радянського Союзу (за часів перебудови) проблемам перетвореня власності в перехідній економіці багато уваги у своїх дослідженнях приділили А.Абалкін, А.В.Бузгалін, А.Н.Колганов, В.В.Радаєв, В.М.Кульков, С.Н.Соколенко, О.В.Черковец.
У вітчизняній літературі проблеми роздержавлення і приватизації розроблялися такими вченими, як О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАСНОСТІ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок