Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕТИЧНІ КОДЕКСИ В КОНТЕКСТІ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДИНАМІКИ

ЕТИЧНІ КОДЕКСИ В КОНТЕКСТІ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДИНАМІКИ

Назва:
ЕТИЧНІ КОДЕКСИ В КОНТЕКСТІ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДИНАМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,65 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Чумак Анна Леонідівна
УДК 17.025:316.73
ЕТИЧНІ КОДЕКСИ В КОНТЕКСТІ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДИНАМІКИ
Спеціальність 09.00.07 – етика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі етики, естетики та культурології філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Аболіна Тетяна Георгіївна, професор
кафедри етики, естетики та культурології
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Кулініченко Валентин Леонідович, професор
завідуючий кафедри гуманітарних наук
Київської медичної академії післядипломної освіти
імені П.Л.Шупика
кандидат філософських наук, доцент
Василевська Тетяна Едуардівна, доцент
кафедри філософії і методології державного управління
Національної академії державного управління
при Президентові України
Захист відбудеться “ 14” лютого 2008 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.28 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці ім.М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “11” січня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Живоглядова І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Характерною тенденцією сучасного соціального життя є процеси проектування та затвердження ціннісно-нормативних документів - етичних кодексів. Стрімка реабілітація нормативності, розпочата наприкінці ХХ ст., пов’язана із процесами інституалізації критеріїв моральної оцінки, сьогодні набуває характеру особливої етичної кодифікації.
На зміну традиційній кодифікації норм та принципів постала нова логіка нормативності з притаманною їй інституційно-організаційною регуляцією людської поведінки. Сучасний етап соціокультурного розвитку виводить на арену такий варіант “моральної юрисдикції”, котрий засадничується мотивами відповідальності, справедливості, довіри, чесності та відкритості настанов цілепокладаючої людської діяльності. Такі вимоги стають основоположними для різноманітних етичних документів як національного, так і міжнародного характеру.
В контексті плюральності пріоритетів та ціннісних настанов, відсутності об’єднуючих морально-етичних ідей соціальної дійсності, етичні кодекси постають в якості ефективно діючих соціально-імперативних програм нормативно-належного як на національному, так і на міжнародному рівні. Активний процес творення сучасних моделей етичної кодифікації, що розпочався у світі в середині ХХ ст., сьогодні є нормою суспільної практики і в Україні. Саме тому осмислення національних тенденцій моральної нормотворчості з урахуванням зарубіжного досвіду виступає актуальним підгрунтям для дослідницької роботи. Усвідомлення практично-регулятивної дієвості етичного скеровування людської поведінки слугує відправним пунктом трансформації соціальної дійсності та гуманізації царини суспільних відносин, виступає запорукою духовно-етичного самовдосконалення людини, формування особистісно-персоналістичних сенсожиттєвих орієнтацій.
Доцільність дисертаційного дослідження обумовлена недостатнім рівнем вивчення сучасних пріоритетів моральної нормотворчості, зіставленні її з традиційними формами моральності та віднайдені адекватних шляхів побудови продуктивних програм нормативно-належного, обумовленими особливістю національного буття.
Аналіз закономірностей та тенденцій кодифікації моральних норм та принципів має певні напрацювання в філософсько-етичній думці. Плідними для дисертаційної роботи стали ідеї А.Бергсона, М.Бердяєва, Г.В.Ф.Гегеля, В.Соловйова, Е.Соловйова. Розгляд внутрішньо неоднозначного процесу оформлення морально-етичної регуляції суспільної практики став можливим завдяки зверненню до робіт зарубіжних (П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 



Реферат на тему: ЕТИЧНІ КОДЕКСИ В КОНТЕКСТІ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДИНАМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок