Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Проблеми виховання і освіти у творчій спадщині В.І. Вернадського

Проблеми виховання і освіти у творчій спадщині В.І. Вернадського

Назва:
Проблеми виховання і освіти у творчій спадщині В.І. Вернадського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,81 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут педагогіки
Академії Педагогічних Наук України
Лещенко Анатолій Васильович
УДК 371.02 (092), (477)
Проблеми виховання і освіти
у творчій спадщині В.І. Вернадського
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор, дійсний член АПН України Зязюн Іван Андрійович, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, директор, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент Дубасенюк Олександра Антонівна, Житомирський державний педагогічний університет імені І.Я. Франка, завідувач кафедри педагогіки, м. Житомир;
кандидат педагогічних наук, доцент Антонець Михайло Якович, Інститут педагогіки АПН України, докторант, м. Київ.
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград.
Захист відбудеться “22” лютого 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д, 4-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
Автореферат розісланий “18 ” січня 2001 року.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Бібік Н.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Згідно з законом України “Про загальну середню освіту” (13.05.1999) у сучасних умовах розвитку української державності першорядного значення набуває осмислення основних принципів і шляхів реалізації особистісно орієнтованої освіти. Гуманістична парадигма формування особистості охоплює ідеї цілісного виховання людини в найрізноманітніших аспектах психічного і соціального життя: сім’ї, школи і позашкільних установ. Здійсненню окреслених завдань значною мірою сприяє дослідження здобутків науково-педагогічної думки з проблем навчання і виховання. У цьому аспекті надзвичайно перспективним є дослідження поглядів на виховання і освіту всесвітньо відомого вченого, мислителя, природознавця, політичного діяча, педагога Володимира Івановича Вернадського.
Багатогранна наукова спадщина В. Вернадського, його життєвий шлях, суспільно-політична діяльність досить глибоко і різнобічно висвітлені дослідниками (Г.П. Аксьонов, О.М. Апанович, Р.К. Баландін, Л.І. Гумилевський, Б.Л. Личков, І.І. Мочалов, О.Є. Ферсман та ін.). Проте важлива складова частина науково-творчого доробку вченого – його культурно-просвітницька педагогічна діяльність – ще не стали предметом ґрунтовного дослідження. Певним внеском у постановку цієї проблеми є праці Г.П. Аксьонова (“І все велике – не сон”, “Особистість є найдорогоцінніша, найвеличніша цінність”), у яких звернуто увагу на зацікавлення В. Вернадського питаннями організації просвітницької роботи і шкільництва, а також стаття С.В. Машкіної “Науково педагогічна спадщина В.І. Вернадського: у пошуках нової парадигми освіти”. Частково педагогічна діяльність В. Вернадського розглядається у монографіях загального плану (Р.К. Баландіна “Вернадський: життя, думка, безсмертя”, І.І. Мочалова “Володимир Іванович Вернадський (1863-1945)”, Л.І. Гумилевського “Вернадський”, К.М. Ситника, О.М. Апанович, С.М. Стойко “В.І. Вернадський: життя і діяльність на Україні”).
Однак до цього часу відсутнє спеціальне наукове дослідження, де б цілісно розглядалися педагогічні погляди В. Вернадського. А між тим за останні роки опубліковані раніше не відомі архівні матеріали (щоденникові записи, листування, спогади, публіцистичні статті) вченого, які мають велику наукову значущість і окреслюють позицію В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Проблеми виховання і освіти у творчій спадщині В.І. Вернадського

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок