Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА “РОЖЕВОЇ” ТЕЛЯТИНИ З ВИКОРИСТАННЯМ ВІТЧИЗНЯНИХ ПОРІД

РОЗРОБКА ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА “РОЖЕВОЇ” ТЕЛЯТИНИ З ВИКОРИСТАННЯМ ВІТЧИЗНЯНИХ ПОРІД

Назва:
РОЗРОБКА ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА “РОЖЕВОЇ” ТЕЛЯТИНИ З ВИКОРИСТАННЯМ ВІТЧИЗНЯНИХ ПОРІД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,84 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ТВАРИННИЦТВА УААН
МЕДВЕДЄВА ОЛЕНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 636.22/28.082.033.083
РОЗРОБКА ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА “РОЖЕВОЇ”
ТЕЛЯТИНИ З ВИКОРИСТАННЯМ ВІТЧИЗНЯНИХ ПОРІД
06.02.04 – технологія виробництва продуктів тваринництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків - 2005


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті тваринництва Української академії аграрних наук (ІТ УААН)
Науковий керівник:
доктор сільськогосподарських наук, професор,
академік Академії наук вищої школи України
Мирось Віталій Васильович,
Харківський національний аграрний університет
ім. В.В.Докучаєва Мінагрополітики України,
завідувач кафедри тваринництва.
Офіційні опоненти:
доктор сільськогосподарських наук, професор
Котенджі Генадій Павлович,
Сумський національний аграрний університет Мінагрополітики України,
завідувач кафедри технології виробництва продуктів тваринництва
доктор сільськогосподарських наук РФ
Прудніков Василь Григорович,
Харківська державна зооветеринарна академія Мінагрополітики України,
доцент, завідувач кафедри технології переробки, гігієни та стандартизації продуктів тваринництва,
директор Інституту післядипломної освіти
Провідна установа:
Білоцерківський державний аграрний університет
кафедра технології виробництва та переробки молока і м’яса, м.Біла Церква
Захист відбудеться “1 ” березня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 65.356.01 при Інституті тваринництва УААН (60404, м. Харків, п/в Кулиничі).
Автореферат розісланий 01.02. 2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради І.В. Корх


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реформування галузі тваринництва в Україні поступово буде сприяти насиченню продовольчого ринку яловичиною різних якісних характеристик для задоволення підвищених вимог споживачів до якості мясної сировини. У зв’язку з цим стало актуальним питання задоволення попиту споживача телятиною і оволодіння технологією її виробництва.
В останній час постала суттєва потреба у „рожевій” телятині, яка є сировиною для багатьох делікатесних страв у ресторанах високого класу. За кордоном особливим успіхом користуються туші телят, яких відгодовують до 4- та 6-міс. віку.
Згідно з ДОСТом 16861-71 із зміною №1 від 3.02.86 р., телятиною вважа-ється м`ясо бугайців у віці від 14 днів до 3 міс. У той же час у закордонних лі-те-ратурних джерелах [Ellis J.C.B., 1954; Половинко Л.М., 1974; Church Ph.D., 1984] пропонується диференціація цього визначення на дві складові: „білу” та „роже-ву” телятину. М`ясо бугайців при забої до 30-денного віку класифікуєть-ся як „біла” телятина, а від місячного віку і до завершення підсисного періоду - як „рожева”.
Формування ринкового попиту в Україні на „рожеву” телятину викликає необхідність наукових розробок щодо ефективного її виробництва.
Для цього необхідно: вибрати із широкого спектру вітчиз-ня-них порід саме ті, які б могли бути використані для інтенсивного вирощуван-ня і забою у ранньому віці; визначити оптимальний вік забою цього молодняку при використанні різного типу годівлі; відпрацювати відповідні схеми годівлі телят, які б забезпечували високу інтенсивність росту молодняку великої рогатої худоби з незначними витратами незбираного молока і концентрованих кормів при забезпеченні високої якості „рожевої” телятини.
В Україні згадані вище нові технологічні елементи стосовно виробництва “рожевої” телятини взагалі практично не вивчалися, а матеріали, що наводять-ся, характеризуються як суперечливістю результатів наукових досліджень з цього питання, так і неможливістю їх повної адаптації в умовах наших господарств.
У звязку з цим виникла необхідність розробки основних елементів ефек-тивної технології одержання високоякісної “рожевої” телятини у гос-по-дарсь-ких умовах Східного регіону України.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота входила у державний план наукових розробок відділу виробництва яловичини Інституту тваринництва УААН і була складовою частиною науково-технічної програми: “Технології в молочному і мясному скотарстві”, підпрограми “Технології виробництва яловичини” за темою: “Розробити базові поопераційні технології виробництва яловичини для зон України, які забезпечують високу рентабельність в умовах ринкових відносин підприємств різних організаційно-правових форм”, номер держреєстрації 0101U003312.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗРОБКА ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА “РОЖЕВОЇ” ТЕЛЯТИНИ З ВИКОРИСТАННЯМ ВІТЧИЗНЯНИХ ПОРІД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок