Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЯ ТА МЕТОДИКА ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОЇ ОЦІНКИ ВПЛИВУ ХІМІЧНОЇ ТА НАФТОХІМІЧНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ (НА ПРИКЛАДІ КИЇВСЬКОГО РЕГІОНУ)

МЕТОДОЛОГІЯ ТА МЕТОДИКА ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОЇ ОЦІНКИ ВПЛИВУ ХІМІЧНОЇ ТА НАФТОХІМІЧНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ (НА ПРИКЛАДІ КИЇВСЬКОГО РЕГІОНУ)

Назва:
МЕТОДОЛОГІЯ ТА МЕТОДИКА ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОЇ ОЦІНКИ ВПЛИВУ ХІМІЧНОЇ ТА НАФТОХІМІЧНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ (НА ПРИКЛАДІ КИЇВСЬКОГО РЕГІОНУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,70 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Цимбалюк Світлана Ярославівна
УДК 577.4:338.66
МЕТОДОЛОГІЯ ТА МЕТОДИКА ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОЇ
ОЦІНКИ ВПЛИВУ ХІМІЧНОЇ ТА НАФТОХІМІЧНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ
(НА ПРИКЛАДІ КИЇВСЬКОГО РЕГІОНУ)
Спеціальність 08.08.01 – Економіка природокористування і охорони навколишнього середовища
АВТОРЕФЕРАТ
ДИСЕРТАЦІЇ НА ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ
КАНДИДАТА ЕКОНОМІЧНИХ НАУК
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України НАН України
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України
доктор економічних наук, професор,
ДОРОГУНЦОВ СЕРГІЙ ІВАНОВИЧ,
Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України, голова
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Бистряков Ігор Костянтинович, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділом регіональних проблем використання та охорони земельних ресурсів;
кандидат економічних наук Волошин Сергій Миколайович, Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків чорнобильської катастрофи, начальник відділу стратегічного розвитку та нормативно-правового забезпечення.
Провідна установа:
Інститут економіки НАН України, відділ промислового потенціалу, м. Київ
Захист відбудеться 26 жовтня 2000 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ - 32, бульвар Т.Шевченка, 60
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних Сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ - 32, бульвар Т.Шевченка, 60
Автореферат розісланий “13” вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор С.І. Бандур
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах становлення нового типу економічних відносин нагальним є питання про таку модель розвитку промисловості, яка б забезпечувала економічне зростання і враховувала необхідність охорони довкілля. Відсутність цілісної системи еколого-економічних оцінок, адекватних сучасним виробничим відносинам, об’єктивно підвищує увагу та збільшує потребу в методологічних розробках і конкретних пропозиціях, важливими напрямами яких є дослідження розвитку хімічної і нафтохімічної промисловості при взаємодії структурних та екологічних змін, які є комплексними за своїм змістом.
Соціально-економічні наслідки процесу переходу до ринкових відносин під впливом багатьох негативних та позитивних чинників проявляються дуже суперечливо. Так, структурні зміни у промисловості України супроводжуються різким спадом виробництва й, разом з тим, високими темпами зниження обсягів шкідливих викидів, особливо хімічного і нафтохімічного виробництва. Це сталося також і в результаті згортання виробництва на деяких великих підприємствах, технічно і технологічно застарілих і тому особливо шкідливих для навколишнього середовища. Відбулася певна переорієнтація на менш “брудні” виробництва. Останнє, однак, не свідчить про технічний, технологічний та екологічний “переворот” у промисловості. В той же час економічна криза потягла за собою надзвичайне зниження витрат на компенсацію екологічних втрат. Тому екологізація виробництва на підставі ефективних механізмів, що регулюють природоохоронну діяльність, стає особливо актуальною. Такі механізми в умовах структурних змін можуть бути реалізовані на засадах впровадження основних принципів сталого розвитку.
Наукові розробки, які проводяться як в Україні, так і за її межами, стосуються визначення форм і методів господарювання на екологічно небезпечних підприємствах. Цим проблемам присвячені наукові праці О.М. Алимова, О.Ф. Балацького, П.П. Борщевського, О.О. Веклич, С.М. Волошина, Г.К. Гофмана, С.І.Дорогунцова, В.М.Трегобчука, М.А.Хвесика, Л.Г.Чернюк, В.Я.Шевчука та ін. Питання теоретичних основ екологізації і сталого розвитку, оптимізації природокористування висвітлені в працях А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЯ ТА МЕТОДИКА ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОЇ ОЦІНКИ ВПЛИВУ ХІМІЧНОЇ ТА НАФТОХІМІЧНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ (НА ПРИКЛАДІ КИЇВСЬКОГО РЕГІОНУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок