Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Забезпечення фінансової стійкості комерційних банків на основі підвищення рівня капіталізації

Забезпечення фінансової стійкості комерційних банків на основі підвищення рівня капіталізації

Назва:
Забезпечення фінансової стійкості комерційних банків на основі підвищення рівня капіталізації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,76 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Українська академія банківської справи
Салтинський Валентин Васильович
УДК 336.717
Забезпечення фінансової стійкості комерційних банків на основі підвищення рівня капіталізації
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській академії банківської справи
Національного банку України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Дмитренко Микола Гаврилович,
Черкаська філія Української академії
банківської справи, проректор-директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Мороз Анатолій Миколайович,
завідуючий кафедрою банківської справи
Київського національного економічного
університету;
кандидат економічних наук, доцент
Шумкова Олена Володимирівна,
Сумський національний аграрний університет,
кафедра аналізу господарської діяльності,
статистики та маркетингу
Провідна установа – Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, кафедра фінансів і кредиту, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист дисертації відбудеться “3”червня 2004 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.081.01 в Українській академії банківської справи за адресою: 40030, м. Суми, вул. Петропавлівська, 57, зала засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Української академії банківської справи за адресою: 40030, м. Суми, вул. Петропавлівська, 57.
Автореферат розісланий “27 “ квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Коваленко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Забезпечення фінансової стійкості діяльності комерційних банків є основою стабільної банківської системи, запорукою успіху економічних перетворень і макроекономічного розвитку. Від рівня розвитку банківської системи, її ресурсного потенціалу, надійності та високого рівня платоспроможності залежить забезпеченість фінансовими ресурсами всіх галузей народного господарства. Необхідність поступального розвитку економіки України та досягнення високих темпів приросту внутрішнього валового продукту можливі за умов забезпечення високого рівня концентрації фінансових ресурсів і стабільного розвитку банківської системи.
Специфікою вітчизняної банківської системи, як складової фінансово-кредитного ринку України, є те, що вона практично сформована заново, на нових ринкових принципах і підходах, а тому виявилася життєздатною і досить стійкою. Окрім того, слід зазначити, що банківська система на сьогодні стала стрижнем фінансово-кредитної системи, її ключовою ланкою, завдяки чому, хоча й повільніше, ніж банківська система, розвивається фінансовий ринок у цілому і ринок фінансових послуг зокрема. Зазначене відставання було значним, але в останні роки завдяки розвитку страхового, фондового, валютного ринків, створенню пенсійних та інвестиційних фондів воно постійно зменшується. При цьому слід зазначити, що вказані процеси стимулюють необхідність подальшого зміцнення і вдосконалення банківської системи.
У сучасній економічній системі зі значним посиленням ролі та значення фінансового сектора зросли вимоги до комерційних банків. Якщо на першому етапі їх становлення головними завданнями були необхідність створення розгалуженої мережі, спеціалізація, розробка нормативної та інструктивної баз, підготовка кадрів, пошук клієнтів тощо, та сьогодні на перший план виходять проблеми забезпечення стабільної діяльності як окремого банку, так і всієї банківської системи, освоєння нових видів банківських послуг і продуктів, вдосконалення менеджменту, розробка систем моніторингу та схем уникнення ризиків тощо. При цьому, на нашу думку, головну роль у вирішенні зазначених питань повинно відігравати забезпечення стабільного фінансового стану комерційних банків шляхом підвищення рівня їх капіталізації, концентрації банківського капіталу, ліквідності, платоспроможності та конкурентоспроможності на основі стійкого розвитку з урахуванням системи ризиків і вирішення соціально-еко-номічних завдань, які ставить суспільство перед банківською системою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Забезпечення фінансової стійкості комерційних банків на основі підвищення рівня капіталізації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок