Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ЗДОРОВ'Я СТУДЕНТІВ УНІВЕРСИТЕТУ

ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ЗДОРОВ'Я СТУДЕНТІВ УНІВЕРСИТЕТУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ЗДОРОВ'Я СТУДЕНТІВ УНІВЕРСИТЕТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,73 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КРИВОШЕЄВА Галина Леонідівна
УДК 378.17
ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ЗДОРОВ'Я
СТУДЕНТІВ УНІВЕРСИТЕТУ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник заслужений працівник народної освіти України,
доктор педагогічних наук, професор
Алфімов Валентин Миколайович,
декан факультету перепідготовки і підвищення
кваліфікації педагогічних працівників, директор
ліцею Донецького національного університету
Офіційні опоненти: академік АПН України,
доктор педагогічних наук, професор
Євтух Микола Борисович,
академік-секретар Відділення педагогіки і психології
вищої школи АПН України
кандидат педагогічних наук, доцент
Горащук Валерій Павлович,
завідувач кафедри теорії і методики фізичного
виховання Луганського державного педагогічного
університету імені Тараса Шевченка
Провідна установа: Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім. К.Д.Ушинського Міністерства освіти і науки України (м.Одеса), кафедра педагогіки
Захист відбудеться 25.06.2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.29.053.01. у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м.Луганськ, вул.Оборонна, 2
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м.Луганськ, вул.Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 24.05.2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
 
Актуальність дослідження. Прагнення України бути державою високорозвиненою, правовою, демократичною, авторитетною у світовій спілці спонукає до необхідності вирішувати не тільки економічні проблеми, але й турбуватися про своїх громадян і перш за все про їхнє здоров'я. Як відомо, саме здорова людина спроможна найбільш ефективно створювати значущі духовні і матеріальні цінності, генерувати нові ідеї і творчо їх розв'язувати. Здоровўя є однією з фундаментальних загальнолюдських цінностей.
Суть державної політики України щодо виховання здорової людини зафіксована в Конституції, "Основах законодавства України про охорону здоров’я", Державних національних програмах "Освіта (Україна XXI століття)", "Діти України", Законі України “Про загальну середню освіту”. Успішна реалізація цих документів залежить не тільки від фінансових, матеріальних умов, але й від сформованості культури здоров'я кожної людини, її готовності до самооздоровлення.
Тому одним із пріоритетних напрямків реформування освіти є забезпечення у кожному навчально-виховному закладі відповідних умов для навчання і виховання фізично та психічно здорової особистості і, в першу чергу, у вищих навчальних закладах, покликаних формувати культуру здоровўя майбутніх спеціалістів.
Аналіз стану здоров'я випускників шкіл, що вступають до вузів, свідчить про те, що мало хто з них починає своє студентське життя абсолютно здоровим. За даними Міністерства охорони здоров'я України майже 90 відсотків дітей, учнів, студентів мають відхилення у здоров?ї.
Погіршення стану здоров’я молоді відбувається на фоні вкрай напруженої санітарно-епідемічної ситуації в країні. Зростає захворюваність туберкульозом, СНІДом (синдромом набутого імунодефіциту), ЗПСШ (захворюваннями, що передаються статевим шляхом); поширюється реєстрування осередків особливо небезпечних інфекцій. Такий стан властивий для всіх регіонів України. Але статистика показує, що проблема формування культури здоровўя студентів особливо актуальна для Донецько-Придніпровського регіону, бо великий обсяг викидів шкідливих речовин (81% від загального їх обсягу по Україні) припадає на міста Дніпропетровськ, Донецьк, Горлівку, Єнакієве, Запоріжжя, Макіївку, Маріуполь та ін.
Низький рівень здоровўя молоді великою мірою також обумовлений відсутністю у неї інтересу до своєї особистості взагалі і до культури здоровўя зокрема.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ЗДОРОВ'Я СТУДЕНТІВ УНІВЕРСИТЕТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок