Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ КАЛІКС[4]АРЕНІВ, ЯКІ МІСТЯТЬ АМІНОКАРБОНІЛЬНІ ТА СУЛЬФОНІЛЬНІ ГРУПИ

СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ КАЛІКС[4]АРЕНІВ, ЯКІ МІСТЯТЬ АМІНОКАРБОНІЛЬНІ ТА СУЛЬФОНІЛЬНІ ГРУПИ

Назва:
СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ КАЛІКС[4]АРЕНІВ, ЯКІ МІСТЯТЬ АМІНОКАРБОНІЛЬНІ ТА СУЛЬФОНІЛЬНІ ГРУПИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,06 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ
Яковенко Антон Валерійович


УДК 547.6+547.562+547.544+547.495.2
СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ КАЛІКС[4]АРЕНІВ,
ЯКІ МІСТЯТЬ АМІНОКАРБОНІЛЬНІ
ТА СУЛЬФОНІЛЬНІ ГРУПИ
02.00.03 – органічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі хімії фосфоранів Інституту органічної хімії,
НАН України.
Науковий керівник: кандидат хімічних наук
Бойко Вячеслав Іванович,
Інститут органічної хімії НАН України, м. Київ,
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук
Броварець Володимир Сергійович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії
НАН України, м. Київ,
провідний науковий співробітник
доктор хімічних наук
Бальон Ярослав Григорович,
Інститут ендокринології та обміну речовин
ім. В.П. Комісаренка АМН України, м. Київ,
завідуючий лабораторією органічного синтезу
Захист дисертації відбудеться “ 20 ” вересня 2007 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.217.01 в Інституті органічної хімії НАН України за адресою 02660, м. Київ-94, вул. Мурманська, 5, факс (044) 573-26-43.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Інституту органічної хімії НАН України.
Автореферат розісланий “ 04 ” липня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор хімічних наук Вовк М.В.


ВСТУП
Актуальність проблеми. Каліксарени – представники великої сім’ї циклофанів – макроциклічних систем з ароматичними фрагментами, які з’єднані аліфатичними містками. Хімія каліксаренів бере свій початок з 1970-х років і на сьогоднішній день – це динамічна та перспективна галузь органічної хімії. Каліксарени, завдяки впорядкованій ліпофільній тривимірній порожнині, здатні утворювати комплекси типу гість-господар і розпізнавати близькі за властивостями йони та нейтральні молекули. Інтерес до каліксаренів пов’язаний із створенням на їх основі комплексоутворювачів для йонів та нейтральних молекул, нових синтетичних ензимів, супрамолекулярних агрегатів.
Модифікація калікс[4]аренів групами, здатними до ефективного зв’язування молекул-гостей, є важливим кроком до створення селективних рецепторів. Каліксарени, модифіковані асиметричними замісниками, здатні до енантіоселетивного розпізнавання. Так, пептидокаліксарени з фрагментами амінокислот L-ряду селективно зв’язують аніони D-амінокислот.
Унікальна тривимірна архітектура калікс[4]аренів дозволяє створювати так звані внутрішньохіральні макроцикли, хіральність яких обумовлена асиметричним розташуванням ахіральних замісників. Такі сполуки з успіхом використовуються як ефективні хіральні каталізатори, а також можуть знайти застосування в якості синтетичних ензимів та робочих тіл сенсорів для енантіоселетивного розпізнавання аналітів. Проте, актуальною проблемою органічної хімії залишається важкодоступність подібних сполук.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно з тематикою відділу хімії фосфоранів „Дизайн, синтез та дослідження біоактивних каліксаренів“ (№ держреєстрації 0102U000802), в рамках програми НАН України „Новітні медико-біологічні проблеми та навколишнє середовище людини“ за темами „Проведення синтезу каліксаренів та вивчення їх комплексоутворення з біологічно активними речовинами різноманітних класів“ та „Новітні медико-біологічні проблеми та навколишнє середовище людини“ (№ держреєстрації 0104U007742), в рамках комплексної програми фундаментальних досліджень „Дослідження у галузі сенсорних систем та технологій“ за темою „Дизайн гетероатомних макроциклічних рецепторів молекул та йонів для розробки хімічних сенсорів“ (№ держреєстрації 0106U005515), а також в рамках гранту INTAS для молодих вчених за темою „Нові аніонні рецептори на основі каліксаренів, які мають сечовинні та гуанідинієві фрагменти на нижньому вінці макроциклу“ (INTAS № 04-83-3055).
Метою роботи є розробка синтетичних шляхів функціоналізації нижнього вінця каліксаренів здатними до аніонного зв’язування амінокарбонільними та сульфонільними групами, а також синтез хіральних та внутрішньохіральних каліксаренів, дослідження їх структури, стереохімії та комплексоутворюючих властивостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ КАЛІКС[4]АРЕНІВ, ЯКІ МІСТЯТЬ АМІНОКАРБОНІЛЬНІ ТА СУЛЬФОНІЛЬНІ ГРУПИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок