Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ОРГАНІЧНИХ ТА НЕОРГАНІЧНИХ МОДИФІКАТОРІВ НА ВЛАСТИВОСТІ ТЕРМОСТІЙКИХ КРЕМНІЙОРГАНІЧНИХ ПРОТИКОРОЗІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ

ВПЛИВ ОРГАНІЧНИХ ТА НЕОРГАНІЧНИХ МОДИФІКАТОРІВ НА ВЛАСТИВОСТІ ТЕРМОСТІЙКИХ КРЕМНІЙОРГАНІЧНИХ ПРОТИКОРОЗІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ

Назва:
ВПЛИВ ОРГАНІЧНИХ ТА НЕОРГАНІЧНИХ МОДИФІКАТОРІВ НА ВЛАСТИВОСТІ ТЕРМОСТІЙКИХ КРЕМНІЙОРГАНІЧНИХ ПРОТИКОРОЗІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,14 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ім. Г.В. КАРПЕНКА
УДК 622.4.076; 667.633.263.3
ГУЛАЙ ОЛЬГА ІВАНІВНА
ВПЛИВ ОРГАНІЧНИХ ТА НЕОРГАНІЧНИХ МОДИФІКАТОРІВ НА ВЛАСТИВОСТІ ТЕРМОСТІЙКИХ КРЕМНІЙОРГАНІЧНИХ ПРОТИКОРОЗІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ
05.02.01 - матеріалознавство
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Львів -2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка НАН України, м. Львів.
 
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник Середницький Ярослав Антонович,
Орган з сертифікації протикорозійних ізоляційних покриттів трубопроводів “УкрСЕПРОтрубоізол”, м. Львів, директор.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Стухляк Петро Данилович,
Державний технічний університет ім. І. Пулюя,
м. Тернопіль, завідувач кафедрою комп’ютерно інтегрованих технологій.
Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Білий Левко Михайлович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України, м. Львів, відділ фізико-хімічних методів зміцнення матеріалів.
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, м.Київ.
Захист відбудеться “9”листопада 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.226.02 у Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка НАН України за адресою: 79601, м.Львів, вул. Наукова, 5.
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України ( 79601, м.Львів, вул. Наукова, 5).
Автореферат розісланий 6 жовтня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради ___________Никифорчин Г.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відомо, що корозія наносить значну шкоду національній економіці України (загальні втрати в 1990 р. становили понад 15 млрд. крб.). Особливо інтенсивна корозія спостерігається на підземних сталевих комунікаціях (магістральних нафтогазопроводах, водоводах, теплопроводах, комунальних та розподілюючих мережах), в нафтопереробній і хімічній промисловості, будівництві, сільському господарстві. Специфіка вітчизняного трубопровідного транспорту полягає в понаднормовій тривалості експлуатації і невисокій ефективності та довговічності протикорозійної ізоляції. Серед сучасних матеріалів, здатних формувати високоефективні захисні покриття, особливо перспективними є кремнійорганічні композити. Термодинамічна стабільність кремнійкисневого зв’язку є передумовою створення на основі поліорганосилоксанів унікальних композиційних матеріалів. Більшість з них мають поліфункціональний характер: виконуючи роль захисних шарів, вони в той же час надають покриттям специфічні властивості, а саме гідрофобність, хімічну інертність, біостійкість, термостійкість при достатньо високих фізико-механічних параметрах.
Модифікація кремнійорганічних композитів сприяє підвищенню фізико-механічних та техніко-експлуатаційних параметрів, в першу чергу ізоляційних і протикорозійних властивостей, що дозволяє використовувати кремнійорганічні захисні покриття в складних умовах експлуатації, де механічні та термічні навантаження суміщаються з дією агресивних середовищ.
Необхідність створення нових термостійких композиційних матеріалів і покриттів на основі кремнійорганічних полімерів з підвищеними ізоляційними і протикорозійними властивостями викликана незадовільним станом протикорозійного захисту трубопроводів та металоконструкцій на Україні. В зв’язку з цим важливим і актуальним завданням в галузі матеріалознавства є встановлення закономірностей структурування кремнійорганічних композитів складу “поліметилфенілсилоксановий лак КО-921 - мінеральні наповнювачі - полімер-олігомерні модифікатори - каталізатори тверднення”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася у лабораторії № 42 Фізико-механічного інституту ім. Г.В.Карпенка НАН України, де здобувач була виконавцем науково-дослідних робіт Держбюджетної теми НД-42/127 “Створення композиційних лакофарбових покриттів для захисту металоконструкцій від корозійно-механічного руйнування, біокорозії та біообростання в морських і грунтових середовищах” (№ 0195U030636), проекту 05.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВПЛИВ ОРГАНІЧНИХ ТА НЕОРГАНІЧНИХ МОДИФІКАТОРІВ НА ВЛАСТИВОСТІ ТЕРМОСТІЙКИХ КРЕМНІЙОРГАНІЧНИХ ПРОТИКОРОЗІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок