Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Використання високодисперсної аерозольтерапії В ПОЄДНАННІ З МІНЕРАЛЬНОЮ ВОДОЮ “ПОЛЯНА КВАСОВА”для лікування хворих НА бронхіальнУ астмУ з супутнІМ гастродуоденІТОМ

Використання високодисперсної аерозольтерапії В ПОЄДНАННІ З МІНЕРАЛЬНОЮ ВОДОЮ “ПОЛЯНА КВАСОВА”для лікування хворих НА бронхіальнУ астмУ з супутнІМ гастродуоденІТОМ

Назва:
Використання високодисперсної аерозольтерапії В ПОЄДНАННІ З МІНЕРАЛЬНОЮ ВОДОЮ “ПОЛЯНА КВАСОВА”для лікування хворих НА бронхіальнУ астмУ з супутнІМ гастродуоденІТОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,65 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоров’я України
Український науково-дослідний інститут Медичної реабілітації та курортології
Сухан Вікторія Семенівна
УДК 616.248-06:616.33/.34-085.834
Використання високодисперсної аерозольтерапії В ПОЄДНАННІ З МІНЕРАЛЬНОЮ ВОДОЮ “ПОЛЯНА КВАСОВА”для лікування хворих НА бронхіальнУ астмУ з супутнІМ гастродуоденІТОМ
14.01.33 - Курортологія та фізіотерапія
АВТОРЕФЕРаТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2003
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в науково-практичному об’єднанні “Реабілітація” МОЗ України, м. Ужгород
Науковий керівник:- доктор медичних наук , професор
Торохтін Михайло Дмитрович,
науковий консультант науково-практичного об’єднання
“Реабілітація” МОЗ України
Офіційні опоненти: - доктор медичних наук, професор Пекліна Галина Петрівна,
головний експерт МОЗ України з питань акредитації
лікувально-профілактичних установ
- доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Волошина Олена Борисівна, професор кафедри
сімейної медицини та загальної практики Одеського
державного медичного університету МОЗ України.
Провідна установа: Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, кафедра фізіотерапії та курортології , м. Харків.
Захист дисертації відбудеться “_31_” жовтня__2003 р. о _12.00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.608.01. Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології МОЗ України.
Адреса: 65014, Одеса, Лермонтовський пров., 6.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології за адресою: 65014, Одеса, Лермонтовський пров., 6.
Автореферат розісланий “_29_”_вересня_2003р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
Д 41.608.01., кандидат медичних наук,
старший науковий співробітник Дмитрієва Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Актуальність проблеми обумовлена необхідністю підвищення ефективності лікування хворих на поєднану бронхолегеневу і гастродуоденальну патологію.
Бронхіальна астма (БА) є одним із найбільш поширених хронічних захворювань дихальної системи. Схильність до прогресування з розвитком ускладнень і зростанням частоти важких форм хвороби, ріст інвалідизації і смертності робить це захворювання не тільки медичною, але і соціальною проблемою (Г.Б.Федосеєв, 1988, 1995; Н.Р. Палеєв, В.А.Ільченко, 1990; А.Г.Чучалін, 1999, 2000).
Бронхіальна астма, як правило, протікає в поєднанні з патологічними змінами у носоглотці, шлунка, кишківнику та інших органах, утворюючи складний взаємозв’язок (Є.В.Путинцев, 1992; Л.В.Краснова з співавт., 1992; А.О.Вендик, 1994). Цей взаємозв’язок бере свій початок ще з ембріогенезу. В постнатальному періоді цей зв’язок не зникає. Він здійснюється анатомічним, фізіологічним та гуморальним шляхами (А.Ю.Овчинніков, 1992, А.М.Матвійчук, 1999). Існує патогенетична залежність між бронхіальною астмою і деякими захворюваннями гастродуоденальної зони (Н.Л.Бірг, 1991; А.О.Вендик, В.А.Филин, 1994, M.Caselli, E. Zaffoni, M. Ruina et al., 1999), що підкреслює необхідність всебічного обстеження таких хворих.
За даними Путинцева Є.В. та інших майже у всіх хворих на БА виявляються ті чи інші патологічні зміни з боку органів травлення. Причому ці зміни бувають більш виражені, ніж з боку бронхів, що змушує припускати, в деяких випадках, про первинність патологічного процесу не в бронхо-легеневій, а в шлунково-кишковій системі. Встановлена також залежність порушень секреторної та моторної функцій шлунка від важкості легеневого процесу (Л.В.Краснова, М.І.Костюніна, Н.К. Яфарова та інші, 1992; А.Г.Чучалін, 1999). При наростанні важкості перебігу БА змінюється кислотно-пептична активність шлункового вмісту і одночасно виявляється значне зниження захисного бар’єру слизової шлунка, що є першопричиною виразкоутворення в гастродуоденальній зоні.
У зв’язку з постійним погіршенням екологічного середовища, підвищенням сенсибілізації до хімічних речовин та фармакологічних засобів, все більша увага приділяється немедикаментозним методам лікування, зокрема, мікрокліматотерапії, спелеотерапії та аерозольтерапії (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Використання високодисперсної аерозольтерапії В ПОЄДНАННІ З МІНЕРАЛЬНОЮ ВОДОЮ “ПОЛЯНА КВАСОВА”для лікування хворих НА бронхіальнУ астмУ з супутнІМ гастродуоденІТОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок