Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦИТОПРОТЕКТОРНА ТЕРАПІЯ КООРДИНАЦІЙНИМИ СПОЛУКАМИ АДЕНОЗИНТРИФОСФАТУ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА НЕЙРОЦИРКУЛЯТОРНУ ДИСТОНІЮ ТА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ

ЦИТОПРОТЕКТОРНА ТЕРАПІЯ КООРДИНАЦІЙНИМИ СПОЛУКАМИ АДЕНОЗИНТРИФОСФАТУ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА НЕЙРОЦИРКУЛЯТОРНУ ДИСТОНІЮ ТА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ

Назва:
ЦИТОПРОТЕКТОРНА ТЕРАПІЯ КООРДИНАЦІЙНИМИ СПОЛУКАМИ АДЕНОЗИНТРИФОСФАТУ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА НЕЙРОЦИРКУЛЯТОРНУ ДИСТОНІЮ ТА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,19 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О. Богомольця
БЕРЕЗА НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 616.12-009.86+616.127-005.4]-08:615.275.4
ЦИТОПРОТЕКТОРНА ТЕРАПІЯ КООРДИНАЦІЙНИМИ СПОЛУКАМИ АДЕНОЗИНТРИФОСФАТУ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА НЕЙРОЦИРКУЛЯТОРНУ ДИСТОНІЮ ТА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ
14.01.11 – кардіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, член-кореспондент АМН України, Амосова Катерина Миколаївна, завідувач кафедри госпітальної терапії № 1 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Лизогуб Віктор Григорович, завідувач кафедри факультетської терапії № 2 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця;
доктор медичних наук, професор Жарінов Олег Йосипович, професор кафедри кардіології та функціональної діагностики Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика.
Провідна установа – Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра госпітальної терапії № 1, м. Дніпропетровськ.
Захист дисертації відбудеться 02.10.2003 року о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.04 при Національному медичному університеті ім О.О. Богомольця МОЗ України (01004, м. Київ, вул. Толстого, 10).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (м. Київ, вул. Зоологічна, 3).
Автореферат розіслано 25.08.2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Кузьменко А.Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема розроблення ефективних терапевтичних методів лікування серцево-судинних захворювань залишається актуальним напрямком сучасної кардіології, що пов'язано з їх широкою розповсюдженістю як у світі, так і в Україні (Г.В. Дзяк, 1999; В.Г. Лизогуб, 2000; Л.Т. Малая, 2001). Основну причину захворюваності та смертності населення зрілого віку становить ішемічна хвороба серця (ІХС) (О.В. Коркушко, 1993). Серед осіб молодого віку найчастішою причиною звернення до лікаря з приводу болю в серці є нейроциркуляторна дистонія (НЦД) (С.А. Аббакумов, 1996; В.Н. Коваленко, Е.Г. Несукай, 2001).
Недостатня ефективність сучасної терапії найбільш поширених захворювань у осіб різних вікових груп обумовила пошук нових методів лікування хворих на ІХС та нейроциркуляторну дистонію. Одним з таких може бути цитопротекторна терапія, головною метою якої є захист міокарда від ішемічного і реперфузійного пошкодження і попередження аритмій (Е.Н. Амосова, 2000; S. Savonitto, 1996; C. Knight, K. Fox, 1998). Останнім часом ефективність такої терапії активно вивчається, що пов'язано з широким застосуванням у клініці нових цитопротекторних засобів (О.П. Вікторов, 1998; В.З. Нетяженко і співавт., 1999; О.М. Пархоменко, 1999; О.Й. Жарінов, 2000; І.І. Сахарчук, 2000; G. Lopaschuk, 2000). Серед них важливе місце посідають різнолігандні координаційні сполуки на основі природних метаболітів, представником яких є координаційна сполука (КС) аденозинтрифосфату (АТФ) з іонами магнію, калію і амінокислотою гістидин (П.А. Манорик, 1992). Клінічна ефективність терапії з включенням КС на основі АТФ вивчена недостатньо, а її вплив на функціональний стан міокарда у хворих на нейроциркуляторну дистонію та ІХС у спокої і під час ізометричних і динамічних навантажень не досліджені.
Вирішення цих питань стало основою для виконання цієї роботи, оскільки сприятиме підвищенню ефективності лікування хворих на нейроциркуляторну дистонію та ІХС.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася відповідно до основного плану науково-дослідних робіт кафедри госпітальної терапії № 1 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, який затверджений МОЗ України, і є фрагментом теми "Нові підходи до фармакотерапії серцевої недостатності" (№ державної реєстрації 0196U004716).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЦИТОПРОТЕКТОРНА ТЕРАПІЯ КООРДИНАЦІЙНИМИ СПОЛУКАМИ АДЕНОЗИНТРИФОСФАТУ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА НЕЙРОЦИРКУЛЯТОРНУ ДИСТОНІЮ ТА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок