Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ ПОСТТРАВМАТИЧНИХ СТРЕСОВИХ РОЗЛАДІВ У ПРАЦІВНИКІВ ПОЖЕЖНО-РЯТУВАЛЬНИХ ПІДРОЗДІЛІВ МНС УКРАЇНИ

ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ ПОСТТРАВМАТИЧНИХ СТРЕСОВИХ РОЗЛАДІВ У ПРАЦІВНИКІВ ПОЖЕЖНО-РЯТУВАЛЬНИХ ПІДРОЗДІЛІВ МНС УКРАЇНИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ ПОСТТРАВМАТИЧНИХ СТРЕСОВИХ РОЗЛАДІВ У ПРАЦІВНИКІВ ПОЖЕЖНО-РЯТУВАЛЬНИХ ПІДРОЗДІЛІВ МНС УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,01 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
С А Д К О В И Й Володимир Петрович
УДК 159.9:613:316.37:338:24
ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ ПОСТТРАВМАТИЧНИХ СТРЕСОВИХ РОЗЛАДІВ У ПРАЦІВНИКІВ ПОЖЕЖНО-РЯТУВАЛЬНИХ ПІДРОЗДІЛІВ МНС УКРАЇНИ
19.00.09 – психологія діяльності в особливих умовах
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Національному університеті внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, доцент Перелигіна
Ліна Анатоліївна, Національний університет
внутрішніх справ, професор кафедри загальної
психології та педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Тімченко Олександр Володимирович,
Національний університет внутрішніх справ МВС
України, кафедра прикладної психології, професор;
кандидат психологічних наук Паронянц
Тігран Павлович, Головне управління МВС в Криму,
зам. начальника відділу УБОЗ.
Провідна установа: Інститут психології ім.. Г.С.Костюка АПН України,
лабораторія вікової фізіології та шкільної гігієни,
м. Київ.
Захист відбудеться „ 3 ” червня 2005 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.04 в Національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, Харків-80, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, Харків-80, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий „ 28” квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Попова Г.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На сучасному етапі існування та розвитку держави виникає загострення суперечностей між природою і суспільством, що призводить до великих катастроф, стихійних лих та інших надзвичайних ситуацій, які потребують негайного реагування. Для своєчасної та умілої ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій повинні залучатись добре підготовлені фахівці, які вимушені працювати в екстремальних умовах, де діє велика кількість стресогенних чинників.
До таких професій належить професія пожежних-рятувальників. Професійна діяльність цих людей здійснюється в ризиконебезпечних умовах: дія високої температури, задимленість, небезпека попасти під уламки будівель, загроза поранитись або загинути.
У працівників цієї служби також досить велике робоче навантаження. Так, протягом 2003 року підрозділами пожежної охорони МНС України було ліквідовано 52054 пожежі та врятовано життя 7543 громадянам. В цих умовах у працівників пожежно-рятувальних підрозділів виникають великі нервово-психічні напруження, які детермінують негативні зміни в психіці з можливою трансформацією в посттравматичні стресові розлади. Ці розлади, безумовно, повинні піддаватись психокорекції, а боротися з їх виникненням треба заходами психопрофілактики.
Актуальність теми дослідження. Проблема медико-психологічних наслідків перебування людини в критичних і екстремальних ситуаціях, що загрожують її життю і здоров'ю, у даний час відноситься до числа найбільш актуальних в зв’язку з великою кількістю стихійних і антропогенних катастроф, критичних інцидентів, які трапляються у житті суспільства. Стрес, що переживається людиною в подібних ситуаціях, одержав позначення травматичного, тобто здатного викликати психічну травму.
Після пережитої психічної травми розвиваються порушення всіх рівней функціонування (фізіологічного, особистісного, рівня міжособистісної і соціальної взаємодії), які приводять до стійких особистісних змін не тільки у тих людей, що безпосередньо пережили стрес, але й в очевидців, членів їхніх родин, рятувальників і ін. А в тих, хто пережив травматичний стрес, з великою долею ймовірності з’являється комплекс симптомів, який одержав назву "посттравматичний стресовий розлад" - ПТСР (Posttraumatic Stress Disorder - PTSD). Критерії діагностики цього розладу були включені в американський національний діагностичний психіатричний стандарт (Diagnostical and Statistical Mannual of Mental Disorders) і знаходяться в ньому дотепер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ ПОСТТРАВМАТИЧНИХ СТРЕСОВИХ РОЗЛАДІВ У ПРАЦІВНИКІВ ПОЖЕЖНО-РЯТУВАЛЬНИХ ПІДРОЗДІЛІВ МНС УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок