Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗМІНИ ОБМІНУ ОКСИДУ АЗОТУ В ОРГАНІЗМІ ЩУРІВ ПРИ ЙОГО ГІПЕРПРОДУКЦІЇ ТА МОЖЛИВОСТІ ЇХНЬОЇ КОРЕКЦІЇ (ЕПР СПЕКТРОСКОПІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ)

ЗМІНИ ОБМІНУ ОКСИДУ АЗОТУ В ОРГАНІЗМІ ЩУРІВ ПРИ ЙОГО ГІПЕРПРОДУКЦІЇ ТА МОЖЛИВОСТІ ЇХНЬОЇ КОРЕКЦІЇ (ЕПР СПЕКТРОСКОПІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Назва:
ЗМІНИ ОБМІНУ ОКСИДУ АЗОТУ В ОРГАНІЗМІ ЩУРІВ ПРИ ЙОГО ГІПЕРПРОДУКЦІЇ ТА МОЖЛИВОСТІ ЇХНЬОЇ КОРЕКЦІЇ (ЕПР СПЕКТРОСКОПІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,69 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут біохімії ім. О.В.Палладіна
ШАНДРЕНКО СЕРГІЙ ГРИГОРОВИЧ
УДК 577.128
 
ЗМІНИ ОБМІНУ ОКСИДУ АЗОТУ В ОРГАНІЗМІ ЩУРІВ ПРИ ЙОГО ГІПЕРПРОДУКЦІЇ ТА МОЖЛИВОСТІ ЇХНЬОЇ КОРЕКЦІЇ
(ЕПР СПЕКТРОСКОПІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ)
03.00.04 – біохімія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана а Інституті екогігієни та токсикології ім. Л.І.Медведя МОЗ України
Науковий керівник - | доктор біологічних наук, професор
ДМИТРЕНКО Микола Петрович,
завідувач лабораторії біохімії Інституту екогігієни та токсикології ім.Л.І.Медведя МОЗ України |
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор
СТАРОДУБ Микола Федорович,
головний науковий співробітник відділу молекулярної
біології Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України; |
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
МЕЛЬНИКОВ Олег Ростиславович,
старший науковий співробітник відділу біофізики канцерогенезу Інституту експериментальної патології, онкології та радіобіології ім.Р.Е.Кавецького НАН України. |
Захист відбудеться 10 грудня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.240.01 в Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України (01601, Київ-30, вул. Леонтовича, 9).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України (Київ, вул. Леонтовича, 9)
Автореферат розісланий 9 листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук |
Кірсенко О.В. |


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Оксид азоту (NO) ферментативно синтезується різними типами клітин. При низьких (фізіологічних) концентраціях він як внутришньо-клітинний та міжклітинний месенджер здійснює в організмі важливі сигнальні і регуляторні функції, зокрема, контролює активність гуанілатциклази і ряду інших ключових ферментів, тонус судин, нейромедіацію, агрегацію тромбоцитів, функцію клітин імунної системи тощо (Moncada S. et all,1999, Palmer R. et all, 1988). Високі концентрації NO в організмі можуть створюватися екзогенними та ендогенними чинниками. Надходження в організм екзогенних донорів NO ( оксидів азоту, N- и S-нітрозосполук, неорганічних і органічних нітратів тощо), які є одними з основних антропогенних забруднювачів довкілля, може збільшувати концентрацію NO до токсичного рівня, і це є небезпека для здоров'я людини. Високі рівні NO можливі через індукцію відповідної ізоформи NO-синтази (тип II), що виникає в клітинах організму при запальних процесах, зокрема, септичних станах у відповідь на дію ендо- і екзотоксинів мікроорганізмів (Schmidt H., et all, 1996, Wolf G., et all, 1997). Надзвичайні концентрації NO створюють в організмі умови нітрозативного і оксидативного стресу, за яких виснажуються антиоксидантні і репаруючі ДНК системи та полегшується реалізація цитотоксичної дії NO. Така різнонаправлена дія NO в залежності від його концентрації спонукає приділяти особливу увагу її визначенню в клітинах і тканинах організму. На сьогодні дані щодо характеру дії в організмі NO та шляхів її корекції в більшості досліджень отримані опосередкова-ним шляхом і є досить суперечливими. Це пов'язано з методичними труднощами, що виникають при дослідженні обміну NO і його властивостей. NO є реактогенний радикал, що легко вступає в реакції з залізом, О2, а особливо з супероксидом (О2-) і тому має обмежений термін життя (декілька секунд) та радіус дії. Найбільш прямим і незамінним методом, що дозволяє безпосередньо здійснювати моніторинг інтенсивності утворення NO, а також вивчати його обмін в дослідах in vitro та in vivo є метод електронного парамагнітного резонансу (ЕПР). Цим методом також можна визначати ряд показників, що характеризують процеси в організмі, які пов'язані з обміном NO та його токсичною дією.
Зв'язок роботи з науковою тематикою організації. Робота відповідає плану науково-дослідної роботи лабораторії біохімії Інституту екогігієни та токсикології ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЗМІНИ ОБМІНУ ОКСИДУ АЗОТУ В ОРГАНІЗМІ ЩУРІВ ПРИ ЙОГО ГІПЕРПРОДУКЦІЇ ТА МОЖЛИВОСТІ ЇХНЬОЇ КОРЕКЦІЇ (ЕПР СПЕКТРОСКОПІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок