Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІСЛЯРОДОВИЙ ГІПОГОНАДИЗМ У КОРІВ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДАНІ ТА РОЗРОБКА КОМПЛЕКСНОЇ ТЕРАПІЇ)

ПІСЛЯРОДОВИЙ ГІПОГОНАДИЗМ У КОРІВ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДАНІ ТА РОЗРОБКА КОМПЛЕКСНОЇ ТЕРАПІЇ)

Назва:
ПІСЛЯРОДОВИЙ ГІПОГОНАДИЗМ У КОРІВ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДАНІ ТА РОЗРОБКА КОМПЛЕКСНОЇ ТЕРАПІЇ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,28 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ
ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ
ІМЕНІ С.З.ҐЖИЦЬКОГО
ФЕДОРЕНКО
СЕРГІЙ ЯКОВИЧ
УДК 619:618.11:616-085:636.2
ПІСЛЯРОДОВИЙ ГІПОГОНАДИЗМ У КОРІВ
(КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДАНІ
ТА РОЗРОБКА КОМПЛЕКСНОЇ ТЕРАПІЇ)
16.00.07 – ветеринарне акушерство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі акушерства, гінекології і біотехнології розмноження тварин Харківській державній зооветеринарній академії Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Кошовий Віктор Павлович,
Харківська державна зооветеринарна академія,
завідувач кафедри акушерства, гінекології та біотехнології розмноження тварин
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Сергієнко Олексій Іванович,
Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок, (м. Львів), головний науковий співробітник лабораторії контролю аерозолей, дезінфектантів та антигельмінтиків,
доктор ветеринарних наук, професор
Харенко Микола Іванович,
Сумський національний аграрний університет,
завідувач кафедри акушерства та хірургії
Провідна установа: Державний агроекологічний університет України, кафедра акушерства і хірургії Міністерства аграрної політики України (м. Житомир)
Захист дисертаційної роботи відбудеться “30” березня 2007 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.826.03 у Львівській національній академії ветеринарної медицини імені С.З.Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 50, аудиторія №1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівської національної академії ветеринарної медицини імені С.З.Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 50.
Автореферат розісланий "22" лютого 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат ветеринарних наук, доцент Салата В.З.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Успішний розвиток молочного скотарства і забезпечення населення молоком, яловичиною і сировиною для переробної промисловості нерозривно пов’язані з інтенсивністю відтворення молочної худоби.
Інтенсивне відтворення поголів’я великої рогатої худоби в сучасних умовах господарювання є актуальним завданням сьогодення як у світовому масштабі, так і в межах кожної держави, зокрема України (Антонов В.С., 2001; Кошовий В.П., 2004). В умовах неповноцінної годівлі, неналежного догляду та інтенсивної експлуатації має місце поширення акушерської патології, що викликає неплідність зі значними економічними збитками в галузі скотарства. Це також негативно впливає на проведення селекційно-племінної роботи (Харута Г.Г., 1999; Яблонський В.А., Любецький В.Й., 2002).
Патологічні процеси в яєчниках корів, що розвиваються переважно після родів, можуть тривати доволі довго. Вони є прямою причиною послаблення відтворної здатності тварин, призводять до значних економічних збитків, знижуючи потенціальні можливості молочного скотарства (Краєвський А.Й., 1994; Яблонський В.Й.2002; Кошовий В.П., 2004).
Пуерперальну гонадопатію у корів найчастіше реєструють в період зимового стійлового утримання, переважно в другій його половині. Основними причинами її виникнення є виснаження організму корів минулою вагітністю, експлуатаційна напруга (активний лактаційний період) при одночасній дефіцитній годівлі, гіпокінезії та впливу інших несприятливих факторів, що діють на організм в цей період (Кошовий В.П., 2004).
Серед акушерських захворювань корів вагоме місце займає післяродовий гіпогонадизм. Це одна з найбільш поширених гонадопатій у корів. Постнатальний гіпогонадизм характеризується структурними змінами яєчників та відсутністю, або нерегулярністю проявлення статевих циклів.
У випадках відсутності чи неефективності лікарського втручання ця патологія яєчників може тривати 4-5 місяців і довше, особливо це стосується первісток.
Незаперечним є факт негативного впливу цієї патології на стан відтворення поголів’я корів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПІСЛЯРОДОВИЙ ГІПОГОНАДИЗМ У КОРІВ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДАНІ ТА РОЗРОБКА КОМПЛЕКСНОЇ ТЕРАПІЇ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок