Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКА ПАРТІЙНО-ДЕРЖАВНОГО КЕРІВНИЦТВА КРИМСЬКОЇ АРСР ЩОДО НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН (1921-1941 РОКИ)

ПОЛІТИКА ПАРТІЙНО-ДЕРЖАВНОГО КЕРІВНИЦТВА КРИМСЬКОЇ АРСР ЩОДО НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН (1921-1941 РОКИ)

Назва:
ПОЛІТИКА ПАРТІЙНО-ДЕРЖАВНОГО КЕРІВНИЦТВА КРИМСЬКОЇ АРСР ЩОДО НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН (1921-1941 РОКИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,45 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЗАПОРIЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХОВАНЦЕВ Денис Володимирович
УДК 328.132.5
ПОЛІТИКА ПАРТІЙНО-ДЕРЖАВНОГО КЕРІВНИЦТВА КРИМСЬКОЇ АРСР ЩОДО НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН (1921-1941 РОКИ)
07.00.01 – Історія України
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі російської історії Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського (м.Сімферополь)
Науковий керівник: | доктор історичних наук, доцент
Корольов Віктор Іванович,
Донецький державний університет економіки і торгівлі ім.М.Туган-Барановського, Сімферопольський навчальний центр,
завідувач кафедри гуманітарних дисциплін
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Панчук Май Іванович,
Інститут політології і етнонаціональних досліджень НАН України,
завідувач відділу національних меншин
кандидат історичних наук, доцент
Брошеван Володимир Михайлович,
Кримської академії природоохоронного і курортного будівництва,
завідувач кафедри історії України
Провідна установа: | Інститут української археографії і джерелознавства ім. М.Грушевського НАН України (м.Київ)
Захист відбудеться “02” квітня 2005 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.05 в Запорізькому національному університеті за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. V, ауд. 326.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького нацiонального університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. II.
Автореферат розіслано “01” березня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Старух О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Після розпаду Радянського Союзу й утворення незалежної України у нашої держави з’явилась можливість вирішити багато складних, нерозв’язаних у минулому проблем. До числа таких відноситься і національне питання. Нині в Україні, крім українців, проживає велика кількість представників інших національностей. Проблема забезпечення міжнаціональної злагоди між ними набуває величезної політичної і практичної ваги для Української держави.
Складовою частиною сучасної України є Автономна Республіка Крим, населення якої в минулому і тепер вирізняється великою національною строкатістю. За даними перепису населення 2001 року, тут проживають представники 110 різних націй і національностей.
Національні проблеми Кримської АРСР періоду 20-30-х років ХХ століття значною мірою схожі із сучасними проблемами. На початку 1920-х років було поставлено питання про створення кримської автономії. У минулому і тепер велися і ведуться дискусії про принципи, на яких виникла ця республіка. Деякі представники громадськості кримських татар стверджують, що проголошена в 1921 році Кримська АРСР була національним утворенням. Підстави для таких висновків представникам кримських татар надала політика коренізації, що проводилася в Криму протягом 1920-х – на початку 1930-х років. Нині вони вимагають відродження кримськотатарської національної автономії. Питання про статус кримськотатарського народу свого часу стало предметом розгляду з боку Верховної Ради України.
Протягом десятиліть радянської історії в науковій історичній літературі не ставилися і не вивчалися питання, пов'язані з переселенням до Криму за рішенням Політбюро ЦК ВКП(б) великої кількості єврейських родин. Лише в останні роки появилися книга колишнього генерала КДБ П.Судоплатова і статті деяких публіцистів у газетах і журналах, що проливають світло на мету цієї акції. Але в науковому плані дана проблема не висвітлювалася.
Усе сказане вище свідчить про актуальність дослідження поставленої проблеми. Проведення такого дослідження буде сприяти, по-перше, ліквідації ряду “білих плям” у висвітленні практичної діяльності більшовиків щодо вирішення національного питання в одному зі своєрідних регіонів Російської Федерації; по-друге, дасть змогу виявити позитивні і негативні сторони цієї практики з метою можливого використання її елементів у наш час.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПОЛІТИКА ПАРТІЙНО-ДЕРЖАВНОГО КЕРІВНИЦТВА КРИМСЬКОЇ АРСР ЩОДО НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН (1921-1941 РОКИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок