Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ВПЕРШЕ ДІАГНОСТОВАНИЙ ДЕСТРУКТИВНИЙ ТУБЕРКУЛЬОЗ ЛЕГЕНЬ ТА АНЕМІЮ

ЕФЕКТИВНІСТЬ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ВПЕРШЕ ДІАГНОСТОВАНИЙ ДЕСТРУКТИВНИЙ ТУБЕРКУЛЬОЗ ЛЕГЕНЬ ТА АНЕМІЮ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ВПЕРШЕ ДІАГНОСТОВАНИЙ ДЕСТРУКТИВНИЙ ТУБЕРКУЛЬОЗ ЛЕГЕНЬ ТА АНЕМІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,76 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФТИЗІАТРІЇ І ПУЛЬМОНОЛОГІЇ ІМ. Ф.Г. ЯНОВСЬКОГО
Волошина Вікторія В’ячеславівна
УДК 616.24-002.5-08+616.155.194.8
ЕФЕКТИВНІСТЬ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ВПЕРШЕ
ДІАГНОСТОВАНИЙ ДЕСТРУКТИВНИЙ ТУБЕРКУЛЬОЗ
ЛЕГЕНЬ ТА АНЕМІЮ
14.01.26 – фтизіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор
Мельник Василь Михайлович,
Інститут фтизіатрії і пульмонології
ім. Ф.Г. Яновського АМН України,
завідуючий відділом епідеміологічних та
організаційних проблем фтизіопульмонології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Процюк Раду Георгійович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, професор кафедри фтизіатрії з курсом пульмонології;
доктор медичних наук, професор Панасюк Олексій Варфоломійович, Київський медичний інститут Української асоціації народної медицини, професор кафедри інфекційних хвороб, фтизіатрії та пульмонології.
Провідна установа:
Дніпропетровська державна медична академія, МОЗ України, кафедра фтизіатрії.
Захист відбудеться “_21 ” ____04 2003 року о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.552.01 Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України (03680, м. Київ, узвіз Протасів Яр, 7).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту фтизіатрії і пульмонології
ім. Ф.Г. Яновського АМН України за адресою (м. Київ, узвіз Протасів Яр, 7).
Автореферат розісланий “_19 ” 03 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бегоулева Ж.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом в Україні, як і в багатьох інших країнах світу, різко погіршилася епідемічна ситуація з туберкульозу. В умовах соціально-економічної нестабільності поширення цього захворювання стає неконтрольованим (Фещенко Ю.І. і співавт., 2000; Хоменко А.Г., 1997; Wada M., 2001). У 1993 році Всесвітня Організація Охорони Здоров'я оголосила туберкульоз глобальною небезпекою. За її прогнозами протягом наступ-ного десятиріччя передбачається 90 мільйонів нових випадків туберкульозу, причому більшість з них у віковій групі від 20 до 49 років, тобто в найбільш репродуктивний період життя людини. Серед захворілих 30 мільйонів чоловік може померти в цьому ж десятиріччі, якщо в суспільстві грунтовно не зміниться відношення до вирішення проблеми туберкульозу. В Україні тубер-кульоз щорічно забирає більше 10 тис. життів, що набагато більше, ніж всі інші інфекційні захворювання разом взяті (Фещенко Ю.І., Мельник В.М., 1997).
На думку вчених-фтизіатрів (Фещенко Ю.І., Мельник В.М., 1998; Grange J.M., Zumla A., 2000), в умовах сьогодення серед багатьох профілактичних заходів своєчасне й адекватне лікування хворих на туберкульоз найістотніше сприяє поліпшенню епідемічної ситуації щодо цього захворювання. Найперспективнішими з точки зору досягнення ефективності протитубер-кульозної терапії є вперше виявлені хворі (Хоменко А.Г., 1997; Бялик И.Б. и соавт., 2001).
Виражений негативний вплив на перебіг й ефективність лікування туберкульозу справляють різні супутні хронічні захворювання, частота виявлення яких за останній час також істотно зросла (Васильев А.В., 1999; Соловьева И.П., 1998). Через те зменшення або повна ліквідація проявів фонових патологічних процесів продовжує залишатися дуже важливим складовим елементом лікування хворих на туберкульоз.
Відомості літератури про анемію у хворих на туберкульоз легень залишаються нечисленними і фрагментарними. Вони практично обмежуються тільки констатацією факту наявності анемії при окремих клінічних формах захворювання (Жамборов Х.Х., 1999; Колендо С.Е. и соавт., 2000; Черенько С.О., 2001). Відсутній комплексний підхід в оцінці механізмів виникнення анемії при туберкульозі. Дотепер не вивчався її вплив на перебіг специфічного процесу у легенях і результати протитуберкульозного лікування, не розроблені способи корекції анемії у хворих на туберкульоз.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ВПЕРШЕ ДІАГНОСТОВАНИЙ ДЕСТРУКТИВНИЙ ТУБЕРКУЛЬОЗ ЛЕГЕНЬ ТА АНЕМІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок