Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНЦЕПТ “ПЕТЕРБУРГ” У ПОЕТИЧНОМУ ІДІОЛЕКТІ ОСИПА МАНДЕЛЬШТАМА І ОЛЕКСАНДРА КУШНЕРА

КОНЦЕПТ “ПЕТЕРБУРГ” У ПОЕТИЧНОМУ ІДІОЛЕКТІ ОСИПА МАНДЕЛЬШТАМА І ОЛЕКСАНДРА КУШНЕРА

Назва:
КОНЦЕПТ “ПЕТЕРБУРГ” У ПОЕТИЧНОМУ ІДІОЛЕКТІ ОСИПА МАНДЕЛЬШТАМА І ОЛЕКСАНДРА КУШНЕРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,14 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
Ніколаєва Віра Анатоліївна
УДК 811.161.1’42:821.161.1-1.09
КОНЦЕПТ “ПЕТЕРБУРГ” У ПОЕТИЧНОМУ ІДІОЛЕКТІ
ОСИПА МАНДЕЛЬШТАМА І ОЛЕКСАНДРА КУШНЕРА
10.02.02 – російська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі російського мовознавства та комунікативних технологій Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Зайцева Ірина Павлівна,
Луганський національний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри російського мовознавства
та комунікативних технологій.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Лучик Алла Анатоліївна,
Національний університет“
Києво-Могилянська академія”,
професор кафедри загального і слов’янського мовознавства;
кандидат філологічних наук, доцент
Міронова Тетяна Анатоліївна,
Східноукраїнський національний
університет ім. В. Даля,
декан факультету масових комунікацій.
Захист відбудеться 16 січня 2008 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.05 при Харківському національному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, , ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2.
Автореферат розіслано 14 грудня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Карпенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Зв’язок світосприйняття та мови обґрунтував В. фон Гумбольдт, чия концепція про співвідношення об’єктивної дійсності, мислення й мови згодом трансформувалась у вчення про мовну картину світу. Ідея Гумбольдта про концептуалізацію світу людиною залежно від особливостей її мови знайшла відбиття в роботах зарубіжних (А. Вежбицька, Й.Л. Вайсгербер, Е. Сепір, Б. Уорф), а також українських і російських лінгвістів, які розробляють різноманітні аспекти масштабної теми “картина світу в мові” (І.О. Голубовська, О.О. Корнілов, Н.О. Красавський, Л.А. Лисиченко, Т.В. Радзієвська, Н.І. Сукаленко, Г.М. Яворська, О.С. Яковлєва та ін.).
Однією зі стрижневих категорій при вивченні картини світу є “концепт” як її невід’ємна складова. Сьогодні цей термін не має однозначного тлумачення. У сучасній лінгвістиці сформувалися два основні напрямки у вивченні концепту: когнітивний (С.А. Жаботинська, О.О. Залевська, В.Л. Іващенко, О.О. Селіванова, І.А. Стернін, Р.М. Фрумкіна, Л.О. Чернейко та ін.), у межах якого дослідники вивчають становлення концепту, категоризацію світу людиною, способи збереження досвіду в пам’яті людини, тобто акцентується увага на пізнавальній сутності концепту, і культурологічний (С.Г. Воркачов, В.І. Карасик, В.В. Колесов, В.І. Кононенко, Д.С. Лихачов, Ю.С. Степанов та ін.), у якому на першому плані – роль мовного знака в національній культурі.
Статусу культурного концепту в мовній картині світу часто набувають власні імена, особливо значущі для історії та культури тієї або іншої країни. Концепти топонімів у різноманітних типах дискурсу (публіцистичному, художньому) були предметом аналізу: “Європа” (Я.В. Прихода), “Америка” (О.А. Гришина, О.А. Урусова), “Україна” (Х.П. Дацишин, Т.А. Космеда, Н.І. Ніколенко), “Росія” (В.А. Маслова, О.Г. Орлова, М.В. Цвєткова), “Китай” (І.А. Мартьянова), “Франція” (О.А. Вороніна), “Крим” (М.О. Новикова), “Київ” (Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОНЦЕПТ “ПЕТЕРБУРГ” У ПОЕТИЧНОМУ ІДІОЛЕКТІ ОСИПА МАНДЕЛЬШТАМА І ОЛЕКСАНДРА КУШНЕРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок