Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ ПРОБЛЕМИ СВОБОДИ У СТРУКТУРАЛІЗМІ: КОМПАРАТИВНИЙ АНАЛІЗ ФІЛОСОФСЬКИХ ВЧЕНЬ К. ЛЕВІ-СТРОССА ТА М. ФУКО

ТРАНСФОРМАЦІЯ ПРОБЛЕМИ СВОБОДИ У СТРУКТУРАЛІЗМІ: КОМПАРАТИВНИЙ АНАЛІЗ ФІЛОСОФСЬКИХ ВЧЕНЬ К. ЛЕВІ-СТРОССА ТА М. ФУКО

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ПРОБЛЕМИ СВОБОДИ У СТРУКТУРАЛІЗМІ: КОМПАРАТИВНИЙ АНАЛІЗ ФІЛОСОФСЬКИХ ВЧЕНЬ К. ЛЕВІ-СТРОССА ТА М. ФУКО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,84 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Дєдяєва Ірина Петрівна
УДК: 141.7 (44)
ТРАНСФОРМАЦІЯ ПРОБЛЕМИ СВОБОДИ У СТРУКТУРАЛІЗМІ: КОМПАРАТИВНИЙ АНАЛІЗ ФІЛОСОФСЬКИХ ВЧЕНЬ
К. ЛЕВІ-СТРОССА ТА М. ФУКО
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: | доктор філософських наук, професор
Ярошовець Володимир Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри історії філософії. |
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор
Ільїн Володимир Васильович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри економічної теорії; |
кандидат філософських наук, доцент
Павлов Валерій Лук’янович,
Національний університет
харчових технологій, доцент кафедри філософії. |
Провідна установа: | Дніпропетровський національний університет.
МОН України, м. Дніпропетровськ. |
Захист відбудеться “ 18 ” “жовтня” 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці ім. М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розісланий “ 17 ” “вересня” 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В. Караульна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема реалізації людиною своєї свободи, а отже, проблема оптимальної гармонізації відносин особистості і суспільства, громадянина і держави проходить крізь всю історію суспільної думки. Важко назвати таку сучасну соціально-політичну теорію або філософський напрям, які б не зверталися до питань прав людини, свободи особистості. Ці проблеми торкаються найсуттєвішого в житті людей, ступінь їх вирішення є критерієм соціального прогресу, показником істинних цінностей життя та культури.
Трансформаційні процеси, що відбуваються в Україні впродовж останнього десятиліття, зумовили значущість досліджень, присвячених проблемі свободи людської особистості. Задумана реформаторами зміна базових соціальних інститутів – економічних, політичних, культурних, як передбачалось, спрямовується на усунення або ослаблення колишніх адміністративно-командних обмежень індивідуальної волі. Однак, проблема полягає у тому, що в нових умовах рівень індивідуальної свободи значної частини населення не збільшився, а зменшився, реформаційний процес виявився обмежувачем індивідуальної волі для дуже багатьох, а розширювачем – лише для одиниць. Пояснити “втечу” людей від свободи (байдужість суспільної більшості до власної долі, небажання або неспроможність скористатися новими правами, а тим більше відстояти їх), виявити закономірності зміни свободи в ході реформ та з’ясувати перспективи руху нашого суспільства до більшої розкутості особи можливо лише шляхом дослідження концепцій, які, спираючись на теоретико-методологічні досягнення філософії, разом з тим ґрунтуються великою мірою на детальному аналізі емпіричних даних.
Тому актуальність теми визначається необхідністю врахування всесвітньо-історичного досвіду, уроків минулого в процесі перетворення України на зламі XX-ХХІ століть на основі цінностей ліберальної цивілізації. Останні, у вигляді удосконалення суспільних інститутів, отримали на Заході фундаментального розвитку. Відповідно, у філософії набули актуальності ідеї критичної соціальної теорії, яка має справити вплив на інші сфери знання – економічну, політологічну, соціологічну, історичну.
З цієї точки зору привертає до себе увагу французька філософська традиція, що завжди вирізнялась соціально-політичною спрямованістю філософування, вирішенням актуальних питань суспільного облаштування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ПРОБЛЕМИ СВОБОДИ У СТРУКТУРАЛІЗМІ: КОМПАРАТИВНИЙ АНАЛІЗ ФІЛОСОФСЬКИХ ВЧЕНЬ К. ЛЕВІ-СТРОССА ТА М. ФУКО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок