Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАЛОГ ЯК МЕТОД ПОШУКУ ІСТИНИ В УКРАЇНСЬКІЙ ФІЛОСОФСЬКІЙ ТРАДИЦІЇ

ДІАЛОГ ЯК МЕТОД ПОШУКУ ІСТИНИ В УКРАЇНСЬКІЙ ФІЛОСОФСЬКІЙ ТРАДИЦІЇ

Назва:
ДІАЛОГ ЯК МЕТОД ПОШУКУ ІСТИНИ В УКРАЇНСЬКІЙ ФІЛОСОФСЬКІЙ ТРАДИЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,98 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
КОТОВСЬКА ОЛЬГА ПЕТРІВНА
УДК : 111.125: 1(477) (091)
ДІАЛОГ ЯК МЕТОД ПОШУКУ ІСТИНИ
В УКРАЇНСЬКІЙ ФІЛОСОФСЬКІЙ ТРАДИЦІЇ
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
ЛЬВІВ 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: Захара Ігор Степанович,
кандидат філософських наук,
доцент кафедри історії філософії
Львівського національного університету
імені Івана Франка
Офіційні опоненти: Возняк Степан Михайлович,
доктор філософських наук,
професор кафедри філософії
Прикарпатського національного університету
імені Василя Стефаника
Сохацький Броніслав Миколайович,
кандидат філософських наук,
доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін
Львівської філії Європейського університету.
Захист відбудеться 5 червня 2008 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 301.
Із дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драго-манова, 5.
Автореферат розіслано 25 квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 О.Б.Сінькевич
кандидат філософських наук, доцент


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Проблема парадигмальних, міжкультурних, суспільно-політичних та екзистенційних засад діалогу є важливою для розкриття специфіки українського мислення. Виявлення власних етнічних координат буття, духовно-філософських пошуків та культурних проявів національного світогляду спрямоване на сутнісне збагачення сьогодення і суспільно-політичний поступ.
Виокремлення і глибоке осмислення української діалогічної парадигми, специфіки її духовно-культурної діалогічності є актуальним і необхідним для сучасної національної філософії й культури та для окреслення її подальших шляхів утвердження і самобутнього розвитку. Власне тому особливо важливо наголосити на духовних засадах національної традиції як ідейному підґрунті становлення української ідентичності та діалогу з надбаннями інших культур, творення з ними „ціннісно-смислового універсуму” у сфері відкритості.
У той час як попередня гносеологічна спрямованість класично-раціональної парадигми виявила свій „екзистенційний збій”, людина техногенного суспільства з її критичним мисленням втратила віру у вищу духовну сутність, а розв’язання фундаментальних питань перейшло на індивідуально-практичний рівень. У ситуації „кризи розуму” на сучасному етапі діалогічні засади є важливими для вирішення як науково-методологічних проблем, так і міжнародних, суспільно-політичних, етнічних, конфесійних конфліктів; налагодження плідного порозуміння, розвитку й творчого самопрояву окремої особистості через комунікацію з Іншим. Поряд із раціональністю у світ людини входить поліморфія мислення, діалогічно-дискурсивного пізнання істини.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною наукових досліджень кафедри історії філософії Львівського національного університету імені Івана Франка та пов’язана з темою „Концептуальні засади філософської думки в Україні: історія та сучасність” (державний реєстраційний номер 0107U007416).
Мета дослідження полягає у з’ясуванні філософських засад діалогізму в класичному пізнавальному та сучасному екзистенційно-персоналістичному значеннях, а також у виявленні та аналізі специфіки діалогічності в українській духовно-філософській культурі.
З огляду на мету в дисертаційному дослідженні поставлено такі завдання:
· простежити історичні етапи формування філософського діалогу та узагальнити його сучасне парадигмальне значення в українській філософській традиції;
· продемонструвати діалогічно-світоглядну спрямованість української філософської культури;
· виявити язичницько-християнські витоки українського діалогічного мислення у феномені двовір’я;
· дослідити реалізацію діалогічних засад в ідеї „софійності”, толерантності, гуманізму у духовно-філософській спадщині давньоруських любомудрів, представників „ренесансного гуманізму” та мислителів-полемістів;
· осмислити роль філософсько-літературного діалогу у творчості Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДІАЛОГ ЯК МЕТОД ПОШУКУ ІСТИНИ В УКРАЇНСЬКІЙ ФІЛОСОФСЬКІЙ ТРАДИЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок