Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УМОВИ ТА ПАРАМЕТРИ НОРМАЛІЗАЦІЇ РОЗВИТКУ МОРСЬКИХ ТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ

УМОВИ ТА ПАРАМЕТРИ НОРМАЛІЗАЦІЇ РОЗВИТКУ МОРСЬКИХ ТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ

Назва:
УМОВИ ТА ПАРАМЕТРИ НОРМАЛІЗАЦІЇ РОЗВИТКУ МОРСЬКИХ ТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,35 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень
Машканцева Світлана Олександрівна
УДК 656.61.003 (477)
УМОВИ ТА ПАРАМЕТРИ НОРМАЛІЗАЦІЇ РОЗВИТКУ
МОРСЬКИХ ТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами
(економіка морського та річкового транспорту)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень
Національної академії наук України
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Примачов Микола Тимофійович,
Одеська національна морська академія
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економічної теорії
та підприємництва на морському транспорті
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Постан Михайло Якович,
Одеський національний морський університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри менеджменту і маркетингу
кандидат економічних наук, доцент
Нікулін Сергій Георгійович,
Державний проектно-вишукувальний та
науково-дослідний інститут морського
транспорту “ЧорноморНДІпроект”
Міністерства транспорту і зв’язку
України, директор
Захист відбудеться “ 23 ” травня 2008 р. о 15 годині 00 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.177.01 Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий “22” квітня 2008р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Г. Ковальова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Висока ефективність шиппінгової діяльності і завдання досягнення фрахтової незалежності національної зовнішньої торгівлі зумовлюють необхідність розвитку кожною морською країною власного торгового флоту (ТФ), що передбачає урахування реального стану фрахтового ринку (ФР) і особливостей входження країни в систему світових господарських зв'язків (СГЗ). Для цього необхідне, по-перше, вивчення основних закономірностей функціонування ринку транспортних послуг (РТП) і, по-друге, обґрунтування механізму управління розвитком національного судноплавства адекватно внутрішнім умовам і зовнішнім чинникам.
За певних умов і оптимальності державної морської політики країна здатна вирішити задачу активізації діяльності на світовому морському РТП. Серед умов слід ураховувати збільшення ролі в міжнародному розподілі праці і наявність достатньо могутньої вітчизняної суднобудівельної бази. Однією з обмежуючих умов є певна протидія конкурентів, а також обмеженість наукових розробок, націлених на формування ефективного транспортного потенціалу, здатного стійко функціонувати в системі глобалізації та інтеграції транспортного обслуговування внутрішніх і зовнішніх потреб.
У системі національних інтересів і потреб не розкриті найважливіші проблеми нормалізованого функціонування ТФ і портів відповідно до еконо-мічних, правових, організаційних і технічних умов функціонування світового РТП. Найважливішим стає зниження вартості та часу доставки товарів морем і економія ресурсів на основі використання комерційної логістики. У дисерта-ційному дослідженні вдосконалюються форми і методи управління економіч-ним розвитком судноплавного комплексу в умовах глобалізації ФР. Головним аспектом стає оптимізація параметрів розвитку основного підрозділу морського транспортного комплексу (МТК) України – ТФ відповідно до макроекономіч-них завдань і принципів функціонування світового РТП. Різні аспекти нормалізації розвитку економічних підсистем розкриті в працях вітчизняних і зарубіжних дослідників: Буркинського Б.В., Дамодарана А., Дергачова В.О., Еванса Ф.Ч., Кейнса Дж.М., Котлубая М.І., Котлубая О.М., Кулаєва Ю.Ф., Макконнелла К.Р., Пайка Р., Постана М.Я., Примачова М.Т., Самуельсона П.Е.
Дисертаційна робота в цілому спрямована на дослідження нових тенденцій і умов функціонування світового ФР і обґрунтування меж розвитку національного морського транспортного потенціалу, що відповідає вимогам як економічної безпеки зовнішньоторговельної діяльності, так і комерційної ефективності судноплавних компаній (СК) незалежно від форми власності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УМОВИ ТА ПАРАМЕТРИ НОРМАЛІЗАЦІЇ РОЗВИТКУ МОРСЬКИХ ТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок