Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТОФІЗІОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ МАКРОМОЛЕКУЛЯРНИХ ЗМІН СИРОВАТКИ КРОВІ ПРИ ФОРМУВАННІ ІМУННОЇ ВІДПОВІДІ

ПАТОФІЗІОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ МАКРОМОЛЕКУЛЯРНИХ ЗМІН СИРОВАТКИ КРОВІ ПРИ ФОРМУВАННІ ІМУННОЇ ВІДПОВІДІ

Назва:
ПАТОФІЗІОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ МАКРОМОЛЕКУЛЯРНИХ ЗМІН СИРОВАТКИ КРОВІ ПРИ ФОРМУВАННІ ІМУННОЇ ВІДПОВІДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,89 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПЕТРАШЕВИЧ ЮЛІЯ ВІКТОРІВНА
УДК 616.15.-073.584:57.083.3
 
ПАТОФІЗІОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ МАКРОМОЛЕКУЛЯРНИХ ЗМІН СИРОВАТКИ КРОВІ ПРИ ФОРМУВАННІ ІМУННОЇ ВІДПОВІДІ
14.03.04 – патологічна фізіологія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
ОДЕСА – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті Міністерства охорони здоров'я України
Науковий керівник ? доктор медичних наук, професор
БАЖОРА ЮРІЙ ІВАНОВИЧ,
Одеський державний медичний університет,
завідувач кафедри клінічної імунології,
генетики та медичної біології
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, заслужений діяч науки та техніки України, професор ГОЖЕНКО АНАТОЛІЙ ІВАНОВИЧ, Одеський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри загальної та клінічної патологічної фізіології, м. Одеса
Доктор медичних наук, професор БОЙЧУК ТАРАС МИКОЛАЙОВИЧ, професор кафедри медичної біології Буковинської державної медичної академії МОЗ України, м. Чернівці
Провідна установа ? Донецький державний медичний університет МОЗ України, кафедра патологічної фізіології, м. Донецьк
Захист дисертації відбудеться “11” лютого 2003 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.01 в Одеському державному медичному університеті Міністерства охорони здоров'я України (м. Одеса, провулок Валіховський, 2)
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Одеського державного медичного університету (м. Одеса, пров. Валіховський, 3)
Автореферат дисертації розіслано “09” січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.мед.н., ст.н .сп. Р. В. Соболєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Формування імунної відповіді на чужорідний антиген – реакція, направлена на підтримку структурної та функціональної рівноваги організму.
Вона супроводжується тими або іншими змінами не тільки в клітинах, але й в біологічних рідинах, що становлять внутрішнє середовище організму (Драннік Г.Н., 1999; Петров Р.В., 2000; John Bradley, Jim McCluskey, 1994). Вивчення таких відхилень є актуальним у дослідженні процесів взаємодії системи імунітету з іншими системами, розкриття механізмів яких є одним із перспективних шляхів дослідження можливих варіантів розвитку імунної відповіді, формування патологічних імунних реакцій і, на основі цього, розробки нових методів діагностики й оцінки ефективності лікування багатьох захворювань. Суттєвим є дослідження змін вмісту та взаємодії різних біомолекул, які входять до складу біологічних рідин і безпосередньо зазнають відповідних змін при взаємодії антигенів, антитіл, цитокинів і власне клітин імунної системи, біологічно активних речовин, що створюють основу інших захисних реакцій (Бажора Ю.І та співав., 2000).
Діагностичне значення цих змін може бути встановлено за допомогою методу лазерної кореляційної спектроскопії (ЛКС), який надає багатопараметровий аналіз субфракційного складу плазми, сироватки крові та реєструє зміни, які вказують на механізми, що їх викликають (Бажора Ю.И., Носкин Л.А., 2002; Аклеев А.В. и соавт., 1997).
Метод ЛКС знаходить все більшого застосування в медико-біологічних дослідженнях. Однак, з огляду на багатокомпонентність біологічних рідин, які аналізуються, отримані в клінічних дослідженнях дані найчастіше важко інтерпретувати, оскільки в більшості випадків, останні розглядаються без паралельного вивчення тих чи інших процесів з використанням традиційних аналітичних методів і висуваються як гіпотези (Бажора Ю.И. и соавт., 1996).
Вдосконалення можливостей методу ЛКС може бути здійснено в умовах експерименту при моделюванні певного процесу та порівнянні патофізіологічних його параметрів, що отримані за допомогою фізичних, біохімічних, морфологічних та інших загальноприйнятих методів дослідження.
Вибір в якості об’єкта дослідження реакцій імунної системи пов’язаний з її величезною роллю та незмінною участю в будь-якій патології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПАТОФІЗІОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ МАКРОМОЛЕКУЛЯРНИХ ЗМІН СИРОВАТКИ КРОВІ ПРИ ФОРМУВАННІ ІМУННОЇ ВІДПОВІДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок