Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХІМІКО-ТОКСИКОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ЛЕПОНЕКСУ

ХІМІКО-ТОКСИКОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ЛЕПОНЕКСУ

Назва:
ХІМІКО-ТОКСИКОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ЛЕПОНЕКСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,94 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
міністерство охорони здоров'я україни
національний фармацевтичний університет
ТЕРНИНКО ІННА ІВАНІВНА
УДК 615.07:615.9:54.062
ХІМІКО-ТОКСИКОЛОГІЧНЕ
ДОСЛІДЖЕННЯ ЛЕПОНЕКСУ
15.00.02 — фармацевтична хімія та фармакогнозія
АВТОРЕФЕРАТ

дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків — 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії
Національного фармацевтичного університету,
Міністерство охорони здоров’я України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
БОЛОТОВ Валерій Васильович
Національний фармацевтичний університет, завідуючий кафедрою аналітичної хімії
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, професор
БЕЗУГЛИЙ Петро Овксентійович
Національний фармацевтичний університет,
завідуючий кафедрою фармацевтичної хімії
кандидат фармацевтичних наук, доцент
ЧУБЕНКО Олександр Владкорович
Харківська медична академія післядипломної освіти,
доцент кафедри клінічної біохімії та судово-медичної токсикології
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра фармацевтичної хімії та фармакогнозії
Захист відбудеться “19” грудня 2003 року о 1200_год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.605.01 при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4).
Автореферат розісланий “10” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д. біол. н., професор малоштан Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розробка методів хіміко-токсикологічного аналізу сильнодіючих лікарських засобів є актуальною задачею токсикологічної та фармацевтичної хімії, оскільки перелік імпортних і вітчизняних лікарських препаратів, що пропонуються на фармацевтичному ринку України, постійно зростає.
Великий інтерес в аналітичному і хіміко-токсикологічному відношенні представляють препарати антипсихотичної дії. Відомі випадки передозувань, дитячих отруєнь та використання препаратів цієї групи з метою суїциду.
В хіміко-токсикологічному відношенні недостатньо вивчений сильнодіючий препарат з вираженою антипсихотичною дією лепонекс. У літературі відсутні дані про надійні методи ізолювання лепонексу з біологічного матеріалу, виявлення і кількісного визначення, що придатні для цілей хіміко-токсикологічного та фармацевтичного аналізу. Відсутні відомості про оптимальні умови екстракції лепонексу з водних розчинів, розподіл препарату в органах і біологічних рідинах організму, зберігання препарату в біологічному матеріалі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано згідно з планом науково-дослідних робіт Національного фармацевтичного університету з проблеми МОЗ України по темі “ Хімічний синтез, виділення та аналіз нових фармакологічно-активних речовин, встановлення зв'язку “структура-дія”, створення нових лікарських препаратів”, номер держреєстрації 0198U007011.
Мета і задачі дослідження. Метою даного дослідження є розробка ефективних та експресних методів виділення лепонексу з біологічного матеріалу, методів його виявлення і кількісного визначення, що придатні для хіміко-токсикологічного та фармацевтичного аналізу.
Для досягнення наміченої мети були поставлені такі задачі:
·
розробити чутливі методики виявлення лепонексу за допомогою методу хроматографії в тонких шарах сорбенту та УФ-спектроскопії, що дозволяють відрізнити його від структурних аналогів, а також препаратів, які можуть застосовуватися разом із ним;
·
вивчити можливість застосування методу хроматографії в тонких шарах сорбенту для ідентифікації та очищення лепонексу від спів-екстрактивних речовин у витяжках з біологічного матеріалу;
·
розробити методики кількісного визначення лепонексу, що придатні для цілей хіміко-токсикологічного і фармацевтичного аналізу (екстракційно-фотометричний, спектрофотометричний та метод кількісного визначення за допомогою високоефективной рідинной хроматографії);
·
вивчити вплив природи органічних розчинників, рН середовища на екстракцію лепонексу з водних розчинів;
·
порівняти ефективність загальноприйнятих у хіміко-токсикологіч-ному аналізі методів ізолювання органічних речовин основного характеру (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ХІМІКО-ТОКСИКОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ЛЕПОНЕКСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок