Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНО-НАЦІОНАЛЬНИЙ РУХ В 90-Х РОКАХ ХІХ ст. (НА МАТЕРІАЛАХ ПІВДНЯ УКРАЇНИ)

УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНО-НАЦІОНАЛЬНИЙ РУХ В 90-Х РОКАХ ХІХ ст. (НА МАТЕРІАЛАХ ПІВДНЯ УКРАЇНИ)

Назва:
УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНО-НАЦІОНАЛЬНИЙ РУХ В 90-Х РОКАХ ХІХ ст. (НА МАТЕРІАЛАХ ПІВДНЯ УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,71 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. І.І. МЕЧНИКОВА
КУЗЬМЕНКО Володимир Борисович
УДК 93/99 “1890-1900” (477.7)
УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНО-НАЦІОНАЛЬНИЙ РУХ
В 90-Х РОКАХ ХІХ ст.
(НА МАТЕРІАЛАХ ПІВДНЯ УКРАЇНИ)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ОДЕСА – 1999


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії, історії і політології Одеського державного сільськогосподарського інституту.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Цвілюк Семен Антонович,
кафедра філософії, історії і політології Одеського
державного сільськогосподарського інституту
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Сарбей Віталій Григорович,
зав. відділом історії України ХІХ – початку ХХ ст.
Інституту історії України НАН України
доктор історичних наук, професор
Кульчицький Станіслав Владиславович,
заст. директора Інституту історії України
НАН України
кандидат історичних наук, доцент
Самойлов Федір Олександрович,
зав. кафедри нової і новітньої історії зарубіжних країн
Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова
Провідна установа: Донецький державний університет, кафедра історії України
Захист відбудеться “15” червня 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.08 в Одеському державному університеті ім. І.І. Мечникова за адресою: 270057, м. Одеса, вул. Щепкіна, 12, ауд.9.
З дисертацією можна ознайомитись в Науковій бібліотеці Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова за адресою: 270100, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий “14”травня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент ЛОЗОВСЬКИЙ А.К.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проголошення державної незалежності України започаткувало новий етап її історичного поступу. Розбудова незалежної держави потребує залучення історичного досвіду минулих поколінь та вимагає всебічного вивчення минувшини українського народу, особливо тих сторінок його історії, котрі протягом довгих років невиправдано замовчувались або дослідження яких знаходилось під впливом політичної кон’юнктури. До таких проблем належить історія українського культурно-національного руху.
В умовах тривалої відсутності національних державних інститутів, перервності державницьких традицій та інкорпорації національних церковно-релігійних структур Російською державою цей рух залишався одним з найважливіших засобів формування національної самосвідомості українського народу. Лише створення і відтворення культурних цінностей українського народу, залучення до надбань культури та історії широких кіл українського населення, зокрема просвітницькими засобами, могло сформувати стійке почуття національної гідності та відчуття належності до народу, який має славну історію, а разом з тим і віру в його велике майбутнє. Отже, культурно-національний рух був і є тим фундаментом, на якому базується українська національна ідея, що знайшла втілення в національно-визвольній боротьбі українського народу протягом ХХ ст.
Особливої актуальності набуває вивчення досвіду культурно-національного руху в окремих регіонах України, зокрема Півдня України, в яких економічні, соціальні, географічні, етнічні, психологічні та історичні чинники накладали свій відбиток на інтенсивність, специфіку, методи, орієнтири та спрямованість українського культурно-національного процесу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрямок дослідження пов’язаний з темою досліджень кафедри філософії, історії і політології Одеського державного сільськогосподарського інституту: “Соціальний розвиток села в умовах ринкових відносин”, в рамках якої історична секція кафедри досліджує проблеми формування національної самосвідомості в українському селі Південного регіону.
Мета і задачі дослідження. Враховуючи актуальність даної проблеми, наукове і практичне значення та зважаючи на недостатній рівень її розробленості з позицій нових вимог і завдань, дисертант поставив перед собою мету: визначити суть українського культурно-національного руху та його місце в системі суспільних рухів, проаналізувати тенденції та напрямки розвитку українського культурно-національного руху в 90-ті роки ХІХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНО-НАЦІОНАЛЬНИЙ РУХ В 90-Х РОКАХ ХІХ ст. (НА МАТЕРІАЛАХ ПІВДНЯ УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок