Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ІДЕОЛОГІЇ ІНТЕГРАЛЬНОГО НАЦІОНАЛІЗМУ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІЙ СПАДЩИНІ УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ: (1920-1930 рр.)

СТАНОВЛЕННЯ ІДЕОЛОГІЇ ІНТЕГРАЛЬНОГО НАЦІОНАЛІЗМУ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІЙ СПАДЩИНІ УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ: (1920-1930 рр.)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ІДЕОЛОГІЇ ІНТЕГРАЛЬНОГО НАЦІОНАЛІЗМУ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІЙ СПАДЩИНІ УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ: (1920-1930 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,29 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова
Мандрик Марія Вікторівна
УДК: 94 (477) “192/193”: 329
СТАНОВЛЕННЯ ІДЕОЛОГІЇ ІНТЕГРАЛЬНОГО НАЦІОНАЛІЗМУ
В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІЙ СПАДЩИНІ
УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ:
(1920-1930 рр.)
07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії та культури України Переяслав-Хмельницького державного університету імені Григорія Сковороди,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник кандидат історичних наук, доцент
Коцур Надія Іванівна
Переяслав-Хмельницький педагогічний університет
імені Григорія Сковороди,
доцент кафедри валеології, анатомії та фізіології.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України,
Даниленко Віктор Михайлович,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу історії України другої половини ХХ ст.
кандидат історичних наук, доцент
Борисенко Мирослав Володимирович,
Київський національний економічний університет,
доцент кафедри політичної історії.
Провідна установа Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, історичний факультет
Кабінет Міністрів України, м Київ.
Захист відбудеться 18 березня 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.02 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий 17 лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стоян Т.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Вступ. Актуальність дослідження. Критичне переосмислення досвіду історичного минулого дає пояснення сучасним суспільно-політичним та державотворчим процесам в Україні. Відмова від ідеологічних кліше, крізь які тривалий час висвітлювалися окремі періоди історії України, дозволяє об’єктивно оцінити досягнення та прорахунки національно-визвольної боротьби, що в радянську добу трактувалася як прояви шовінізму, фашизму, нацизму. В підрадянській дійсності українським націоналізмом таврувався національний опір неросійських народів централізмові Москви, а також всі інакомислячі, які частіше не поділяли засад націоналізму, але перебували в опозиції до існуючої влади.
Проблема зародження та становлення націоналізму як політичного руху і чіткої ідеологічної системи у міжвоєнну добу є складною і малодослідженою. Поверхово розглядаються ці питання в контексті оформлення провідних центрів української політичної еміграції в 1920–1930 рр. Процес виокремлення радикального крила - ряду молодіжних, студентських, громадських організацій - від еміграційного загалу внаслідок розвитку явищ суспільно-політичного характеру 1917–1920 рр. оцінюється істориками як зрада національним ідеалам, але не як прагнення за кордоном сконсолідувати національні сили і спрямувати їхню працю на справу визволення. Не завжди береться до уваги факт, що когорта українства, яка не змирилася з існуючим станом речей в Україні і усвідомила неможливість продовжити тут політичну діяльність, ідентифікувала себе як політична еміграція. Неадекватним є сприйняття ідейно-політичних орієнтирів, яких притримувалися її провідні центри в країнах Європи та Америки.
Поза увагою сучасних дослідників перебувають маловідомі постаті фундаторів ідеології інтегрального націоналізму Д.Андрієвського, О.Зибачинського, Є.Онацького, М.Сціборського, О.Бойдуника, Ю.Вассияна, інтелектуальна спадщина яких заслуговує на неупереджене вивчення та відведення їй належного місця у суспільно-політичній думці України. Формування ідеології, її ідейних витоків в західноєвропейській та українській політико-філософській традиції продовжують розглядатися відірвано від історичного контексту. Тому виникає необхідність неупередженого підходу до окресленої проблеми, тим більше, що це носить не лише дослідницьку необхідність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ІДЕОЛОГІЇ ІНТЕГРАЛЬНОГО НАЦІОНАЛІЗМУ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІЙ СПАДЩИНІ УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ: (1920-1930 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок