Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методика аналізу кредитного портфеля комерційного банку

Методика аналізу кредитного портфеля комерційного банку

Назва:
Методика аналізу кредитного портфеля комерційного банку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,34 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний економічний університет
Левченко Олександра Мартинівна
УДК 657.62
Методика аналізу кредитного портфеля комерційного банку
Спеціальність 08.06.04 – Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі обліку в кредитних і бюджетних установах та економічного аналізу Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий кандидат економічних наук, доцент
керівник Парасій-Вергуненко Ірина Михайлівна,
Київський національний економічний університет, доцент кафедри обліку в кредитних і бюджетних
установах та економічного аналізу
Офіційні доктор економічних наук, професор
опоненти: Герасимович Анатолій Михайлович,
Київський національний економічний університет, професор кафедри банківської справи
кандидат економічних наук
Раєвська Тетяна Олександрівна ,
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб,
начальник відділу економічного аналізу та поточного моніторингу.
Провідна Львівський національний університет ім. Івана
установа Франка, Міністерство освіти і науки України,
кафедра обліку і аудиту, м.Львів.
Захист відбудеться “ 25 ” квітня 2003 р. о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м.Київ, просп. Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “ 25 ” березня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М.ПОДДЄРЬОГІН
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз банківської діяльності як необхідна передумова підготовки та прийняття обгрунтованого управлінського рішення є не лише органічною частиною процесу управління кредитною установою, а й важливим етапом циклу управління. Його процедури задовольняють попит на інформацію, яка є основою розвитку банківського бізнесу. Важливу роль в економічних перетвореннях відіграють комерційні банки як центри акумуляції грошових ресурсів та їх перерозподілу. Водночас вони володіють важелями впливу на фінансову, інвестиційну, виробничу та інші сфери економіки, на розвиток економічних і суспільних відносин. Становлення і розвиток ринкових відносин в економічній системі України потребує нового підходу до обгрунтування концепції комплексного економічного аналізу і трансформації його змісту як логічного продовження реформування системи бухгалтерського обліку і звітності до міжнародних стандартів. Аналіз кредитного портфеля виокремлено складовою системного аналізу банківської діяльності.
Важливу роль у процесі формування та розвитку суб’єктів ринкової системи господарювання відіграє банківський кредит. Він забезпечує підтримку загальнодержавних і регіональних програм з розвитку виробництва та соціальної сфери, становлення малого та середнього бізнесу, розширення міжнародних економічних зв’язків. Водночас кредитні операції, що здійснюють банки зумовлюють підвищений ризик втрат. Це вимагає опрацювання процедур ефективного аналізу кредитоспроможності позичальника. За оцінкою експертів Національного банку України значна частина виданих кредитів клієнтами не повертається, що свідчить про неефективний механізм аналізу, суб’єктивність чинних методик оцінки кредитоспроможності позичальника. При оцінці кредитоспроможності позичальника використовується коефіцієнтний метод на основі показників бухгалтерської звітності за попередній та звітний періоди. Проте, отримані розрахунки щодо класу позичальника не можуть вичерпно характеризувати його фінансовий стан в наступному періоді.
Дослідженню теоретичних проблем бухгалтерського обліку та економічного аналізу, прикладним аспектам аналізу господарської діяльності підприємств, присвячено праці багатьох вітчизняних і зарубіжних фахівців. Авторами цих досліджень є вчені України: Ф.Ф. Бутинець, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Методика аналізу кредитного портфеля комерційного банку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок