Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: МОРАЛЬНА САМОРЕГУЛЯЦІЯ ЯК УМОВА ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ

Загрузка...

МОРАЛЬНА САМОРЕГУЛЯЦІЯ ЯК УМОВА ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ / сторінка 2

Назва:
МОРАЛЬНА САМОРЕГУЛЯЦІЯ ЯК УМОВА ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,48 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Конвенцією про права дитини (1991) передбачено, що її держави-учасниці вживають усіх необхідних засобів, включаючи законодавчі, адміністративні і соціальні, а також заходи в галузі освіти, з тим, щоб захистити дітей від залучення до наркотичних засобів і психотропних речовин, сексуальної експлуатації. У 1998р. Президія АПН України затвердила концепцію превентивного виховання дітей та молоді. Питання превентивності вже давно є пріоритетним у системі психолого-педагогічних, правових, медичних досліджень різних країн світу в рамках ЮНЕСКО.
Виходячи з цього, значна частина вчених зосереджує свою увагу на питаннях профілактики девіантної поведінки підлітків (М.Гінзбург, Г.Грибанова, І.Козубовська, Т.Колесіна, К.Лебединська, Н.Максимова, В.Оржеховська, Л.Осьмак, І.Павлов, Ф.Патакі, О.Пилипенко, Е.Погребняк, М.Райська та ін.).
Одним із засобів попередження відхилень у поведінці підлітків вважається засвоєння ними знань про прийняті у суспільстві моральні норми, формування позитивних моральних якостей та звичок (М.Бобньова, Б.Братусь, І.Карпець, В.Коновалова, В.Кудрявцев, П.Сидоров, В.Татенко, Т.Титаренко та ін.). Однак, на нашу думку, недостатньо аналізується суть та можливості моральної саморегуляції поведінки підлітків у попередженні їх аморальних дій та вчинків. Крім того, лише незначна частина вчених (О.Матвійчук, Н.Хамська, В.Четвертак, Дж.Кларк, С.Саймон та ін.) підкреслює необхідність використання в процесі морального становлення особистості підлітків не лише традиційних, а й нетрадиційних, інноваційних методів та форм навчально-виховного впливу. Прагнення глибше вивчити причини та особливості прояву девіантної поведінки в підлітків різного віку та роль досвіду здійснення морального вибору в конфліктних ситуаціях і визначило мету та зміст дисертаційного дослідження “Моральна саморегуляція як умова попередження девіантної поведінки підлітків”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження та його результати входять до комплексної теми кафедри психології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича “Життєтворчість особистості в кризовому суспільстві”. Номер держреєстрації 0199u001863.
Об’єкт дослідження – моральна саморегуляція поведінки підлітків.
Предмет дослідження – моральна саморегуляція як умова попередження девіантної поведінки підлітків.
Мета дослідження полягає у виявленні можливостей формування саморегуляції моральної поведінки підлітків як умови попередження її відхилень.
Гіпотези дослідження:
- моральна саморегуляція поведінки набуває особливого значення в суб’єктивному виборі способів дій у відповідності з вимогами життєвих ситуацій;
- для набування підлітками теоретичного та практичного досвіду моральної саморегуляції поведінки особливу роль відіграють відповідні спеціально створені тренінгові умови: інформування підлітків про моральні норми та цінності, про моральну саморегуляцію; виявлення їхнього суб’єктивного прийняття моральної поведінки і моральної норми як основи вибору; вироблення в процесі спеціального вправляння умінь здійснювати вибір морально значущих вчинків у конфліктній ситуації.
Відповідно до поставленої мети та висунутих гіпотез дослідження визначені наступні завдання:
1. Аналіз сучасних підходів до визначення норми поведінки, девіацій, форм та факторів, що їх обумовлюють.
2. Визначення механізмів регуляції та саморегуляції поведінки як умов запобігання її аномалій.
3. Виявлення особливостей формування моральної саморегуляції поведінки в підлітковому віці як фактору становлення моральних цінностей і норм особистості та можливостей формування навичок морального вибору вчинків у альтернативних ситуаціях.
4. Розробка програми тренінгових занять по формуванню основ саморегуляції моральної поведінки підлітків.
Методологічну та теоретичну основу дослідження складають фундаментальні положення і принципи психології: принцип системного підходу до розуміння особистості (Б.Ананьєв, Б.Ломов, В.Мерлін, К.Платонов та ін.); положення про особистість як активний суб’єкт діяльності (К.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МОРАЛЬНА САМОРЕГУЛЯЦІЯ ЯК УМОВА ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок