Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: МОРАЛЬНА САМОРЕГУЛЯЦІЯ ЯК УМОВА ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ

МОРАЛЬНА САМОРЕГУЛЯЦІЯ ЯК УМОВА ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ / сторінка 3

Назва:
МОРАЛЬНА САМОРЕГУЛЯЦІЯ ЯК УМОВА ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,48 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Альбуханова-Славська, М.Боришевський, Л.Бурлачук, Г.Костюк, С.Максименко, С.Рубінштейн); принципи детермінізму та розвитку, єдності свідомості та діяльності особистості (Б.Ананьєв, Л.Божович, Л.Виготський, Д.Ельконін, С.Рубінштейн); положення про мораль як форму суспільної свідомості, визнання її соціальної та індивідуально-особистісної детермінації; складний та суперечливий характер становлення особистості підлітків.
Для розв’язання поставлених завдань та перевірки гіпотез використана низка методів та методик. Для виявлення сучасних підходів до оцінки понять “соціальна норма” та “девіантна поведінка”, особливостей проявів та детермінант поведінкових відхилень дітей підліткового віку, можливостей їх попередження через механізми регуляції та саморегуляції моральної поведінки здійснений аналіз та узагальнення висновків філософської, етичної, психолого-педагогічної літератури. З метою вивчення та підвищення рівня сформованості в підлітків моральної саморегуляції поведінки застосовані: анкетування; психолого-педагогічний експеримент – констатуючий та формуючий; методики “Вибір” (І.Бех), “Діагностика правдивості в дітей молодшого шкільного віку” (Н.Шевченко), адаптовані до завдань дослідження; тестові завдання “Три планети” (Й.Шванцара), “Воля та увага” (Н.Кіршева, Н.Рябчикова); методика “Вивчення самооцінки особистості”.
Наукова новизна одержаних результатів. У дисертаційній роботі дістало подальший розвиток теоретичне обґрунтування понять “девіантна поведінка”, “соціальна норма”, “моральна саморегуляція поведінки”, “психологічні механізми моральної саморегуляції поведінки”. Автором узагальнені підходи до визначення різновидів та особливостей прояву девіантної поведінки підлітків, здійснено аналіз детермінант поведінкових відхилень підлітків на трьох рівнях: суспільства – малих (неформальних) груп – індивідуальному. Подальший теоретичний розвиток набула проблема становлення моральної саморегуляції поведінки дітей підліткового віку з метою попередження їх асоціальних дій та вчинків. У дисертаційній роботі виявлені особливості формування саморегуляції моральної поведінки в період підліткового віку. Самостійно розроблена та апробована програма тренінгових занять, спрямованих на вироблення вмінь здійснення морального вибору і підвищення рівня моральної саморегуляції поведінки підлітків та попередження її аномалій.
Теоретичне значення дослідження полягає в тому, що:
- виявлено і узагальнено ознаки, основні види та детермінанти девіантної поведінки підлітків на основі психологічного синтезу існуючих психолого-педагогічних досліджень вітчизняних та зарубіжних вчених;
- визначено систему факторів впливу на формування девіантної поведінки підлітків на різних рівнях;
- визначено сутність, компоненти та психологічні механізми моральної саморегуляції поведінки;
- виявлено особливості суб’єктивного вибору і психологічної готовності до моральної поведінки в молодшому, середньому і старшому підлітковому віці;
- теоретично обґрунтовані структура, зміст тренінгових занять та необхідність їх послідовного впровадження з метою формування психологічної готовності підлітків до здійснення вибору моральної поведінки.
Практичне значення дослідження полягає в тому, що:
- розроблена для практичної реалізації в навчально-виховному процесі програма тренінгових занять, які складали науково-методичну основу організації процесу вправляння підлітків різного віку у виробленні умінь і навичок моральної регуляції при здійсненні моральних вчинків;
- апробована в навчально-виховному процесі система ситуацій морального вибору;
- запропоновані результати досліджень використовуються студентами педагогічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича під час психолого-педагогічної практики і практичними психологами загальноосвітніх шкіл.
Особистий внесок полягає в теоретичному обґрунтуванні основних ідей і положень досліджуваної проблеми; створенні й апробації програми тренінгових занять по становленню моральної саморегуляції поведінки підлітків.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МОРАЛЬНА САМОРЕГУЛЯЦІЯ ЯК УМОВА ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок