Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАДИЦІОНАЛІСТСЬКІ ТА МОДЕРНІСТСЬКІ ЦІННОСТІ В СТРУКТУРІ МОЛОДІЖНОЇ ЦІННІСНОЇ СВІДОМОСТІ: СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

ТРАДИЦІОНАЛІСТСЬКІ ТА МОДЕРНІСТСЬКІ ЦІННОСТІ В СТРУКТУРІ МОЛОДІЖНОЇ ЦІННІСНОЇ СВІДОМОСТІ: СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ТРАДИЦІОНАЛІСТСЬКІ ТА МОДЕРНІСТСЬКІ ЦІННОСТІ В СТРУКТУРІ МОЛОДІЖНОЇ ЦІННІСНОЇ СВІДОМОСТІ: СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,83 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна
Борисова Юлія Володимирівна
УДК 316.752-053.81
ТРАДИЦІОНАЛІСТСЬКІ ТА МОДЕРНІСТСЬКІ ЦІННОСТІ
В СТРУКТУРІ МОЛОДІЖНОЇ ЦІННІСНОЇ СВІДОМОСТІ:
СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
Спеціальність 22.00.01 - теорія та історія соціології
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат соціологічних наук, доцент
Швидка Лідія Іванівна, Дніпропетровський національний університет,
кафедра соціології
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Подольська Єлізавета Ананіївна,
Національна фармацевтична академія
Україні (м.Харків), завідувач кафедри
суспільних наук, проректор з гуманітарної
освіти та виховання;
кандидат соціологічних наук, доцент
Свєженцева Юлія олександрівна,
Національний університет внутрішніх справ
(м. Харків), кафедра прикладної соціології
Провідна установа - Інститут соціології НАН України,
(м. Київ), відділ історії, теорії та
методології соціології.
Захист відбудеться 18.04.2001 р. о_14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.15 у Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна (61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 1, ауд. 2-11.).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна (61077, м. Харків, майдан Свободи,4).
Автореферат розісланий 16.03.2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шеремет І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах кардинальних змін, які відбуваються сьогодні на всіх рівнях організації українського суспільства, актуалізується проблема відповідності трансформації масової свідомості темпам і характеру соціоструктурних та інституціональних перетворень. Виділена проблема набуває ще більш гострого характеру в умовах, коли в рамках масової ціннісної свідомості залишаються життєздатними певні аксіологічні структури традиціоналістського типу, що спрямовані на збереження та відтворення виключно старих, давно існуючих цілей та норм життя. З іншого боку, процес модернізації, що охопив більшість сфер соціальної системи, сприяє раціоналізації смислів життєдіяльності людей, зміцненню позицій модерністських ціннісних структур, що орієнтують їх носіїв на інноваційний тип поведінки, досягнення раціональних цілей. Молодь є соціальною групою, яка сприймає модернізаційні перетворення в суспільстві найбільш гостро завдяки значному динамічному потенціалу ціннісної свідомості. Таким чином, актуальність дослідження цінностей молоді перш за все пов'язана з тим, що їх специфіка є важливим предиктором успішності реформ, і водночас своєрідним індикатором ступеню її включеності в ці процеси.
Соціальна модернізація пострадянського простору відбувається в умовах кардинальних інституціональних змін, посилення міжгрупових та міжгенераційних розбіжностей, що для певних представників молодіжної когорти обертається втратою значущих ціннісних орієнтирів, ускладнює пошук основ самоідентифікації. Це певною мірою обумовлює поширення в молодіжному середовищі цілої низки негативних явищ, в тому числі девіантних зразків свідомості та поведінки. Гносеологічний аспект цієї проблеми полягає у необхідності вивчення ступеню представленості у молодіжної свідомості не тільки модерністських, але й загальнолюдських цінностей, які уповільнюють процес соціальної деструкції та утримують соціум від розпаду.
Ціннісна проблематика є об'єднуючою для представників всієї системи соціально-гуманітарного знання. Інтерес соціологів до аксіологічних феноменів зумовлюється важливим місцем останніх у соціокультурних процесах, і перш за все у забезпеченні духовної репродукції і розвитку людини та суспільства.
Теоретико-методологічні основи соціологічного вивчення цінностей та ціннісної свідомості були закладені у працях К.Клакхона, Е.Дюркгейма, У.Томаса та Ф.Знанецького, М.Вебера, Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ТРАДИЦІОНАЛІСТСЬКІ ТА МОДЕРНІСТСЬКІ ЦІННОСТІ В СТРУКТУРІ МОЛОДІЖНОЇ ЦІННІСНОЇ СВІДОМОСТІ: СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок